Teraz Czytasz
138. urodziny Karola Szymanowskiego

138. urodziny Karola Szymanowskiego

Zakoplan - Twój przewodnik po Zakopanem
43.-Dni-Muzyki-Karola-Szymanowskiego

Jak co roku willa „Atma” zaprasza na wspólne świętowanie rocznicy urodzin Karola Szymanowskiego – wizjonera i poety dźwięków, jednego z największych polskich kompozytorów.

Tym razem koncert odbędzie się na świeżym powietrzu – w ogrodzie przepięknej, góralskiej willi, w której Szymanowski spędził kilka ostatnich lat życia. Mieści się tu jedyne na świecie muzeum biograficzne kompozytora. W tej ulubionej przez Szymanowskiego góralskiej chałupie często rozbrzmiewa muzyka. Wśród wykonawców znajdują się zarówno artyści znani z mistrzowskich interpretacji, jak i utalentowani młodzi artyści.

Karol Szymanowski często nazywany jest ojcem polskiej muzyki współczesnej. Obok Chopina wymienia się go jako najbardziej wpływowego polskiego wirtuoza fortepianu. Echa jego charyzmatycznej osobowości i twórczości do dziś można usłyszeć i zobaczyć w pracach światowych artystów, nie tylko tych związanych z muzyką.

Koncert
3 października, godz. 18.00

Wykonawcy:
Joachim Mencel – fortepian, lira korbowa
Kapela Góralska Dawida Czernika

Zobacz Też

W programie:
Nuty Podhala, Karol Szymanowski „na nutę jazzową”

Miejsce:
Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma”, ul. Kasprusie 19

Wstęp wolny

Organizatorzy proszą o 2-metrowe odstępy, zakrywanie ust i nosa, dezynfekcje rąk przy wejściu na teren muzeum oraz zabranie ze sobą parasola (w razie deszczu).

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry