Odtwórz film na temat Zakoplan-przewodnik-po-Zakopanem

Zakopane, góry i trochę kultury

Zakoplan (wcześniej Infogram) drukujemy co miesiąc w 10 tysiącach egzemplarzy dostępnych w ponad 350 punktach na terenie Zakopanego. Bieżące informacje publikujemy na stronie zakoplan.pl, w mediach społecznościowych oraz aplikacji dla Apple iOS i Google Android.

Od 2004 roku pomagamy odkrywać Podhale

Pierwszy numer Infogramu, bo tak wcześniej nazywał się Zakoplan, ukazał się w 2004 roku. Jego wydawcą była Grażyna Mróz, zakopiańska dziennikarka, wieloletnia sekretarz redakcji Tygodnika Podhalańskiego.

Infogram wypełniał lukę na rynku lokalnej prasy, informując o atrakcjach i wydarzeniach Podhala w formie kolportowanego bezpłatnie drukowanego informatora o poręcznym formacie.

Czytelnicy docenili merytoryczne przygotowanie i wysoką jakość wykonania. Szczególnie spodobał się kalendarz wydarzeń, który stanowił kompendium wiedzy o wydarzeniach i wystawach.

Wydanych zostało 10 numerów. Grażyna Mróz po ciężkiej chorobie zmarła w listopadzie 2005. Tu pisał o niej lokalny portal Watra.pl.

Twój przewodnik po Zakopanem

W czerwcu 2013 roku logo zostało zmodernizowane, dostosowane do lepszej ekspozycji w mediach cyfrowych. Po wielu mniejszych zmianach, w kwietniu 2021 przyszedł czas na większe – zmianę nazwy na Zakoplan.

Zakoplan to największy pod względem zasięgu bezpłatny magazyn kulturalno-turystyczny o Zakopanem i Podhalu. Co miesiąc ukazuje się 10 000 egzemplarzy drukowanego magazynu kolportowanego w około 350 punktach na terenie Podhala.

Stronę internetową odwiedza około 70 tyś. użytkowników, aplikacje są zainstalowane na ponad 30 tyś. urządzeniach, a media społecznościowe: Facebook, Instagram, Twitter i Pinterest docierają do kilkudziesięciu tysięcy użytkowników.

Partnerami Zakoplanu są wszystkie lokalne instytucje kultury, organizatorzy wydarzeń, a także autorzy, którzy przygotowują felietony, przewodniki i zapowiedzi. Dziesiątki firm korzysta z usług promocyjnych w drukowanych wydaniach i w kanałach online.

Nasi autorzy