Teraz Czytasz
Moc Gór Festiwal 2021
24 - 27 czerwca 2021

Moc Gór Festiwal 2021

Iga Kaczmarczyk
17. Moc Gór Festiwal (Spotkania z filmem górskim)

Zarezerwujcie termin od 24 do 27 czerwca i przyjeżdżajcie do Zakopanego i Kościeliska. Tradycyjnie już uczestnicy festiwalu mogą liczyć na moc atrakcji – projekcje filmowe, spotkania z ludźmi gór, warsztaty, atrakcje sportowe i wiele innych niespodzianek. Wśród działań o charakterze outdoorowym, planowane są m.in. warsztaty z poruszania się w terenie eksponowanym, w tym na ferratach, wspinanie skałkowe, wspinanie na Mnicha, pływanie na deskach SUP, nocleg w portaledgach, warsztaty z zakresu jazdy na rowerach szosowych i MTB, warsztaty biegowe i warsztaty fasthikingu.


Moc Gór Festiwal to wielkie święto filmu górskiego. W tym roku organizatorzy zapraszają do obejrzenia 30 wyjątkowych produkcji z całego świata, które z pewnością na długo zapadną w pamięci widzów. Aż 17 filmów zostanie wyświetlonych premierowo. Nie zabraknie produkcji z wątkami ekologicznymi prezentowanych we współpracy z Green Film Festival z Krakowa. Organizatorzy wraz z Tatrzańskim Parkiem Narodowym zabiorą widzów na plogging – czyli bieganie i sprzątanie tatrzańskich szlaków. Ponadto we współpracy z TPN zaprezentowana w praktyce zostanie idea Leave no Trace – czyli korzystanie z dobrodziejstw przyrody bez pozostawiania śladów obecności człowieka.

17. Moc Gór Festiwal


Nowością są zawody Tatra Race Run, które odbędą się 27 czerwca. Biegacze z Polski i ze świata ruszą do rywalizacji na wysokogórskiej trasie w ramach Pucharu Świata w Biegach Górskich WMRA. Tatra Race Run to pierwsze tej rangi zawody w Tatrach nawiązujące do pionierskiej imprezy biegowej, która odbyła się 15 sierpnia 1925 roku. Zawodnicy będą musieli pokonać trasę o długości 24 kilometrów i przewyższeniu 1700 metrów. Jej przebieg, wzorowany po części na historycznej trasie Chodu Tatrzańskiego, będzie prowadzić tatrzańskimi ścieżkami i graniami z Zakopanego do Kościeliska. Zawodnicy wystartują z Kuźnic, aby potem pobiec na Przełęcz Kondracką i przez Czerwone Wierchy do Doliny Tomanowej i polany Ornak, a następnie przez Iwaniacką Przełęcz, Dolinę Starorobociańską i Chochołowską na metę na Siwej Polanie.

17. Moc Gór Festiwal 2


Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie Moc Gór Festiwal. Festiwalowe dni z pewnością dostarczą uczestnikom wielu pozytywnych emocji, a także wielu wzruszeń i skłonią do refleksji nad bytem człowieka w obliczu mocy gór. W końcu K2 zostało zdobyte zimą, a Andrzej Bargiel zakończył z sukcesem Karakoram Ski Expedition – będzie o czym rozmawiać!

Zobacz Też
01 marca - 03 kwietnia 2024
Marzec w kinach Miejsce i Sokół

Program jest intensywny i wypełniony po brzegi – bilety możecie kupić już teraz on-line.

Program Festiwalu Moc Gór Zakopane-Kościelisko 2021
17. Moc Gór Festiwal (Spotkania z filmem górskim)
Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry