Teraz Czytasz
30. urodziny PKL Palenica

30. urodziny PKL Palenica

Iga Kaczmarczyk

Dokładnie 21 września 1991 roku została uruchomiona kolej linowa PKL Palenica w Szczawnicy. Ma 783 m długości i codziennie wywozi chętnych na wysokość 722 m n. p. m. Polskie Koleje Linowe 25-26 września zapraszają do Szczawnicy: jak na urodziny przystało nie może zabraknąć świętowania, dobrej zabawy i tortu!

Początkowo była to dwuosobowa kolej. W 2005 roku po przeprowadzonej przez PKL modernizacji dwuosobowe krzesełka zostały zastąpione nowoczesnymi czteroosobowymi krzesełkami kolei o przepustowości 2200 osób na godzinę. Wjazd na wzniesienie Palenicy zajmuje ponad 3 minuty.

Dla Grupy PKL ten rok jest wyjątkowy – 15 marca spółka rozpoczęła jubileusz 85-lecia działalności, którego symbolem jest uruchomienie kolei linowej na Kasprowy Wierch. Po świętowaniu na Kasprowym przyszedł czas na ośrodek w Szczawnicy.

Na wszystkich urodzinowych gości czekać będą liczne niespodzianki od godziny 11.00 do 15.00. Osoby, które w sobotę jako pierwsze odwiedzą ośrodek będą mogły skosztować urodzinowego ciasta! Przez cały urodzinowy weekend odbywać się będą konkursy z nagrodami. Najmłodszym niezapomnianych emocji z pewnością dostarczą zabawy z animatorami. Kolorowo będzie od balonowych zwierzaków, a także dziecięcych, malowanych tatuaży. W świat bajkowej wyobraźni najmłodsi goście przeniosą się za sprawą kolorowych baniek mydlanych unoszących się w powietrzu. Z kolei w niedzielę o godzinie 12:00 oraz 14:00 czeka Was niezapomniane i wciągające widowisko – pokaz iluzji, podczas którego artysta spośród publiczności wybierze swoich asystentów. Będzie magicznie, kolorowo i blisko natury. Ponadto, wszyscy będą mogli skorzystać z 30% zniżki na przejazd koleją.

Zobacz Też

Palenica wraz ze spływem Dunajcem jest uznawana za jedną z głównych atrakcji Miasta i Gminy Szczawnica. Z wierzchołka wzniesienia można podziwiać imponujące górskie widoki na panoramę Pienin z Trzema Koronami i Sokolicą, Tatr oraz Szczawnicę. Warto odwiedzić Palenicę latem nie tylko dla pięknych widoków, ale także, by spędzić czas aktywnie i skorzystać z wielu ciekawych atrakcji, wśród których znajdują się między innymi wyjątkowa ścieżka edukacyjna „Małych Zdobywców Gór” oraz zjeżdżalnia grawitacyjna.

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry