7. Bieg po Oddech – trwają zapisy!

7. edycja biegu organizowanego przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą odbędzie się 4 września 2022 w Zakopanem! Dochód z imprezy, jak zawsze, zostanie w całości przeznaczony na pomoc dla chorych na mukowiscydozę.

Impreza gromadzi zarówno wyczynowych sportowców, jak i amatorów, a wśród nich osoby bezpośrednio dotknięte chorobą – chorych i ich rodziców, opiekunów, bliskich czy lekarzy i rehabilitantów. Tradycyjnie swoją obecność zapowiedzieli Justyna Kowalczyk- Tekieli i Kacper Tekieli.

Bieg po Oddech to wydarzenie w którym uczestniczę od pierwszej jego edycji, a  Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą wspieram w działaniach na rzecz poprawy warunków leczenia  i jakości życia od wielu lat. Widzę zachodzące zmiany w opiece nad chorymi i cieszę się, że mogę w nich uczestniczyć. – mówi Justyna Kowalczyk- Tekieli, ambasadorka PTWM.

Na początku roku Ministerstwo Zdrowia ogłosiło refundację leków przyczynowych o które nasze stowarzyszenie zabiegało przez wiele miesięcy. Jest to wspaniała wiadomość, jednocześnie mamy nadzieję, że wdrażanie programu lekowego będzie przebiegało sprawniej. – dodaje Waldemar Majek, Prezes PTWM – Należy też podkreślić, że z różnych względów nie wszyscy chorzy kwalifikują się do tego leczenia. Podczas 7. edycji Biegu pobiegniemy, by pomóc przede wszystkim tym, którzy do tej nowoczesnej terapii się nie kwalifikują i potrzebują naszego szczególnego wsparcia – podkreśla Majek.

Bieg po Oddech po raz pierwszy odbył się w 2016 r. i już wtedy okazał się dużym sukcesem frekwencyjnym i organizacyjnym.

Z każdym kolejnym rokiem impreza się rozrasta i profesjonalizuje, co nas oczywiście cieszy, ale dla nas szczególnie ważny jest jej wymiar charytatywny – mówi Magdalena Czerwińska-Wyraz, wiceprezes PTWM. – Z dotychczasowych edycji imprezy byliśmy w stanie wygenerować dochód, który w całości został przeznaczony na pomoc chorym. Mamy nadzieję, że i tym razem do Zakopanego przybędzie liczna rzesza zawodników z wielkimi sercami, dzięki którym pozyskane środki wesprą nasze działania.

Patronat Honorowy nad 7. Biegiem po Oddech objęli: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Starosta Tatrzański, Burmistrz Miasta Zakopane, Justyna Kowalczyk-Tekieli, Ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą, która od wielu lat niestrudzenie wspiera chorych na mukowiscydozę w ich walce o każdy oddech, oraz Kacper Tekieli. Sponsorem Głównym wydarzenia po raz kolejny został Santander Consumer Bank, sponsorami złotymi Nosalowy Dwór Resort&SPA, Vertex Pharmaceuticals oraz Fundacja Inter Cars, a Sponsorem Brązowym Skarbiec TFI.

Pięciokilometrowa trasa biegu wiodąca ulicami Zakopanego, została wyznaczona z zachowaniem reguł ujętych w przepisach PZLA. Organizatorzy zapewniają elektroniczny pomiar czasu i profesjonalną obsługę zawodów. Po biegu organizatorzy zapraszają wszystkich na piknik rodzinny w Parku Miejskim, gdzie na uczestników będzie czekało wiele nagród i atrakcji. Zapisy na stronie www.bieg.oddychaj.pl

Dla tych, którzy nie będą mogli przybyć 4 września do Zakopanego, organizatorzy oferują również wersję wirtualną. Szczegóły na www.bieg.oddychaj.pl. Im więcej nas będzie, tym większą pomoc otrzymają podopieczni Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.