Teraz Czytasz
7 razy na Kasprowy?

7 razy na Kasprowy?

Tymoteusz Mróz
Slawek Gawlik - wyzwanie biegowe na Kasprowy Wierch 2021

Krakowski ultramaratończyk planuje siedmiokrotnie zdobyć Świętą Górę Narciarzy – Kasprowy Wierch… w ciągu jednego dnia! To biegowe wyzwanie chce zrealizować 13 marca 2021.

Podczas gdy za sprawą obostrzeń sanitarnych, kolejne terminy sportowych imprez muszą być przekładane, liczna dotychczas rywalizacja na zawodach biegowych jest bardzo utrudniona. Dlatego zawodnicy, chcąc pozostać w formie, coraz częściej sięgają po ambitne indywidualne wyzwania.

W ramach inauguracji kolejnego sezonu biegowego w Tatrach, utytułowany krakowski ultramaratończyk i ambasador charytatywnego Cracovia Maratonu to-ge(t)-ther(e) – Sławek Gawlik, podejmie więc niecodzienną próbę zmierzenia się z najpopularniejszym polskim szczytem. Pokonanie trasy z Kuźnic na Kasprowy Wierch (1987 m) w jak najkrótszym czasie jest wymiernym i znanym w całej Polsce sprawdzianem sportowej wydolności. Jest to nawet obowiązkowy element egzaminu wstępnego dla Górskich Ratowników.

Slawek Gawlik - krakowski ultramaratonczyk. Fot.: Mateusz Knap

Tym razem Sławek – zwycięzca m.in. maratonów w Krakowie czy Bratysławie – już 13. marca 2021, w trudnych zimowych warunkach, spróbuje pokonać tę wymagającą trasę w obie strony… siedmiokrotnie!

Zobacz Też
Okładka magazynu Zakoplan, przewodnika po atrakcjach i wydarzeniach Zakopanego i Podhala

Ze względu na przepisy ochrony przyrody w Tatrzańskim Parku Narodowym, ma na to czas jedynie od świtu do zmierzchu. O tej porze roku to około 13 godzin, by uporać się z dystansem ponad 100 kilometrów i ekstremalnym przewyższeniem rzędu blisko 7000 metrów!

Czy mu się to uda? Będziemy to w napięciu śledzić przez całą sobotę od samego rana w mediach społecznościowych oraz na żywo w Zakopanem w bazie wydarzenia, która została ulokowana w RestoBarze Leśniczówka w Kuźnicach, tuż przy samym wejściu na zielony szlak.

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry