75. Puchar PKL na Kasprowym Wierchu

Zima w tym roku dopisała, warunki narciarskie na Kasprowym są świetne! Już w sobotę 9 kwietnia amatorzy białego szaleństwa będą mogli sprawdzić się w jubileuszowych zawodach w narciarstwie alpejskim organizowanych przez Polskie Koleje Linowe.

Puchar PKL na Kasprowym Wierchu, to już historyczna impreza, której początki sięgają 1945 roku. W zawodach wystartować mogą pełnoletni narciarze, którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.pkl.pl i prześlą go w terminie do 6 kwietnia adres zawody@pklsa.pl.

Uczestnicy Pucharu PKL będą rywalizować w różnych grupach wiekowych. W zawodach mogą startować osoby  uprawiające narciarstwo amatorsko, jak i byli zawodnicy. Od tego roku w zawodach mogą wziąć udział osoby z krótszą karencją niż 3 lata od zakończenia kariery sportowej. Każda edycja Pucharu PKL co roku gromadzi na Kasprowym Wierchu miłośników narciarstwa i rywalizacji sportowej. Uczestników przyciągają wyjątkowe warunki panujące na trasie narciarskiej w Kotle Gąsienicowym, niesamowita atmosfera, sportowa adrenalina, a także atrakcyjne nagrody między innymi sezonowy skipass PKL.

Puchar PKL na Kasprowym Wierchu to zawody narciarskie cieszące się ogromną tradycją. To również jedna z najstarszych imprez  sportowych narciarskich w Polsce. Początkowo trasa, na której rywalizowali ze sobą zawodnicy, przebiegała z Kasprowego Wierchu nartostradą do Kuźnic. Dopiero z czasem jej przebieg został zmieniony i zawody rozgrywane są na trasie slalomowej w Dolinie Gąsienicowej. Puchar PKL na Kasprowym Wierchu to świetna impreza, która niestety jest również zapowiedzią zakończenia zimowego sezonu narciarskiego w górach.

Autor(ka):