Teraz Czytasz
75. Puchar PKL na Kasprowym Wierchu
09 kwietnia 2022

75. Puchar PKL na Kasprowym Wierchu

Iga Kaczmarczyk
75. edycja Pucharu PKL na Kasprowym Wierchu

Zima w tym roku dopisała, warunki narciarskie na Kasprowym są świetne! Już w sobotę 9 kwietnia amatorzy białego szaleństwa będą mogli sprawdzić się w jubileuszowych zawodach w narciarstwie alpejskim organizowanych przez Polskie Koleje Linowe.

Puchar PKL na Kasprowym Wierchu, to już historyczna impreza, której początki sięgają 1945 roku. W zawodach wystartować mogą pełnoletni narciarze, którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.pkl.pl i prześlą go w terminie do 6 kwietnia adres zawody@pklsa.pl.

Uczestnicy Pucharu PKL będą rywalizować w różnych grupach wiekowych. W zawodach mogą startować osoby  uprawiające narciarstwo amatorsko, jak i byli zawodnicy. Od tego roku w zawodach mogą wziąć udział osoby z krótszą karencją niż 3 lata od zakończenia kariery sportowej. Każda edycja Pucharu PKL co roku gromadzi na Kasprowym Wierchu miłośników narciarstwa i rywalizacji sportowej. Uczestników przyciągają wyjątkowe warunki panujące na trasie narciarskiej w Kotle Gąsienicowym, niesamowita atmosfera, sportowa adrenalina, a także atrakcyjne nagrody między innymi sezonowy skipass PKL.

Zobacz Też
XV Tatrzański Festiwal Zespołów Góralskich ''Złote Kierpce''

Puchar PKL na Kasprowym Wierchu to zawody narciarskie cieszące się ogromną tradycją. To również jedna z najstarszych imprez  sportowych narciarskich w Polsce. Początkowo trasa, na której rywalizowali ze sobą zawodnicy, przebiegała z Kasprowego Wierchu nartostradą do Kuźnic. Dopiero z czasem jej przebieg został zmieniony i zawody rozgrywane są na trasie slalomowej w Dolinie Gąsienicowej. Puchar PKL na Kasprowym Wierchu to świetna impreza, która niestety jest również zapowiedzią zakończenia zimowego sezonu narciarskiego w górach.

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry