Akademia Tatry – Świat roślin tatrzańskich

Kochasz Tatry nie tylko za malownicze widoki, ale również za bogactwo przyrody? Chcesz dowiedzieć się więcej o bogactwie florystycznym Tatr i wspólnie z przewodnikiem Tatrzańskiego Parku Narodowego poznać tatrzańskie rośliny porastające dolomitowe skały na Skupniowym Upłazie oraz te, które występują na granitach wyścielających Dolinę Gąsienicową? Dołącz do 5-godzinnego szkolenia z dr inż. Tomaszem Skrzydłowskim, które w ramach #AkademiiTatry odbędzie się już w najbliższą sobotę, 22 czerwca. Start o godzinie 8.00 przy kasie biletowej w Kuźnicach!

#AkademiaTatry to seria specjalistycznych szkoleń (dla osób dorosłych) z botaniki, zoologii, ekologii, geologii, topografii i historii. Wykłady, wycieczki i warsztaty dedykowane są dla przewodników, kandydatów na przewodników, nauczycieli i pasjonatów tatrzańskiej przyrody.

Tatrzański Park Narodowy jest domem dla blisko 1200 gatunków roślin naczyniowych, wielu z nich nie zobaczymy w innych rejonach Polski. Imponujące bogactwo florystyczne wynika przede wszystkim z rodzaju podłoża geologicznego, które oferuje roślinom zasadniczo odmienne warunki do życia. Podczas wycieczki poznacie zatem rośliny porastające dolomitowe skały na Skupniowym Upłazie oraz te, które występują na granitach wyścielających Dolinę Gąsienicową. Wpływ na obecność takich a nie innych gatunków ma też wzniesienie nad poziom morza, i przy tej okazji zapoznacie się także z przystosowaniami roślin do chłodnego klimatu oraz omówicie mechanizm kształtowania się górnej granicy lasu.

◾ termin: sobota 22.06.2024
◾ temat wycieczki: Świat roślin tatrzańskich
◾ prowadzący: dr inż. Tomasz Skrzydłowski
◾ trasa: Kuźnice – Skupniów Upłaz – Hala Gąsienicowa – Dolina Jaworzynka – Kuźnice
◾ start: godz. 8.00, przy kasie biletowej w Kuźnicach, czas trwania ok. 5 godzin

Tatrzański Park Narodowy wprowadza nowe ceny na wycieczki Akademii (40 zł zamiast 50 zł), oraz – uwaga – bilet dla dwojga! Jako że w dwójkę raźniej – wykupując taki bilet (za 60 zł) dołączacie do wycieczki w cenie 30 zł/osoba!

Bilety kupicie pod linkiem: https://bit.ly/AkademiaTatry2206

Autor(ka):