Bezpłatne wycieczki w Tatry z PTTK

W ramach akcji „Chodzimy pod górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK” w sierpniu i wrześniu odbędą się cztery wycieczki dydaktyczne do tatrzańskich schronisk.

Oddział Tatrzański PTTK w Zakopanem oraz Koło Przewodników Tatrzańskich PTTK im. Klimka Bachledy kontynuuje akcję cieszącą się dużym zainteresowaniem – celem organizacji bezpłatnych wycieczek jest zachęcenie miłośników gór do rozsądnego i bezpiecznego chodzenia po górach oraz zdobywania kolejnych stopni Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK. W trakcie wycieczek przewodnik tatrzański będzie objaśniał zasady zdobywania punktów GOT oraz przybliżał wiadomości o pokonywanej trasie, przyrodzie oraz zasadach bezpiecznej turystyki górskiej.

Program wycieczek (zbiórki 8:30 u wylotów dolin)

27 sierpnia: przejście z Kuźnic do Pustelni Świętego Brata Alberta, hotelu górskiego na Kalatówkach i schroniska PTTK na Hali Kondratowej

3 września: przejście szlaku w Dolinie Kościeliskiej z Kir do schroniska PTTK na Hali Ornak i do Stawu Smreczyńskiego

10 września: przejście z Kuźnic do schroniska PTTK „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej i nad Czarny Staw Gąsienicowy

24 września: przejście z Wierch Porońca na Rusinową Polanę i zejście do kaplicy Matki Boskiej Jaworzyńskiej Królowej Tatr na Wiktorówkach. Powrót niebieskim szlakiem do Zazadniej

Poznaj Zakopane z przewodnikiem tatrzańskim:

10 i 28 sierpnia: spacer pod najciekawszych miejscach starego Zakopanego z przewodnikiem: spotkanie o 9:00 pod Dworcem Tatrzańskim (Krupówki 12), Muzeum Tatrzańskie, Szkoła Przemysłu Drzewnego, stary Kościółek, cmentarz na Pęksowym Brzyzku, zakończenie pod willą Koliba.

Fot. Pixabay/Mizikofsky

Autor(ka):