Teraz Czytasz
Biathlonowy Nordic Walking
17 lipca 2022

Biathlonowy Nordic Walking

Iga Kaczmarczyk

Wspaniała zabawa, atrakcyjne nagrody, odrobina zdrowej rywalizacji i niezapomniane emocje! – to motto kolejnej edycji jedynych takich zawodów w Polsce. Biathlonowy nordic walking łączy dwie dyscypliny sportowe oraz zaciętą rywalizację ze wspaniałą, rodzinną rozrywką.

Nordic walking to pochodzący z Finlandii sport, który polega na maszerowaniu ze specjalnymi kijami. Ich aktywne wykorzystanie sprawia, że podczas treningu pracuje o wiele więcej partii mięśniowych, niż przy zwykłym spacerze. Niegdyś stanowiący letni trening dla biegaczy narciarskich, nordic walking jest dziś popularną formą rekreacji dla osób w każdym wieku.

Uczestnicy zawodów zmagają się w 6 kategoriach wiekowych. Do pokonania mają trzy odcinki po 1,5 km (najmłodsza grupa 1 km). Po pierwszym i drugim okrążeniu zawodnicy podążają na strzelnicę i oddają po 5 strzałów w pozycji leżącej z odległości 50 m, do tarczy o średnicy 11 cm. Niecelny strzał skutkuje koniecznością pokonania 100-metrowej rundy karnej.

W zawodach mogą wziąć udział zarówno amatorzy nordic walking jak i osoby, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę z tą dyscypliną. W dniu imprezy będzie można wziąć udział we wspólnej rozgrzewce, przeszkoleniu strzeleckim i odbyć serię próbną na strzelnicy.

Zobacz Też

Zawody odbędą się 17 lipca o godzinie 12:00 w Ośrodku Biathlonowym Kościelisko-Kiry.

Fot. Facebook/Kościelisko dla biegaczy. Projekt plakatu: Sasadesign ART.

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry