Bieg Granią Tatr

W sobotę 19 sierpnia rozegrany zostanie szósty, kultowy już Bieg Granią Tatr – 350 zawodników, którzy musieli zebrać punkty kwalifikacyjne w trzech innych biegach, zmierzy się z najdłuższą trasą zawodów w Tatrach: 71km i 5000m przewyższenia.

Wystartują o 4.30 z Siwej Polany w Dolinie Chochołowskiej i przebiegną min. przez Wołowiec, Starorobociański Wierch, punkt odżywczy przy Schronisku na Hali Ornak, Czerwone Wierchy, Kasprowy i punkt odżywczy przy Schronisku Murowaniec, gdzie w godzinach 10-14.30 będzie znajdowała się specjalna strefa dla kibiców – kibicuj z Dynafitem. Dalej zawodnicy wybiegną na Krzyżne i przez Dolinę Pięciu Stawów, Wodogrzmoty Mickiewicza i Rówień Waksmundzką dotrą do mety w samych Kuźnicach. 

Dzięki wsparciu Złotego Partnera Lotto po raz pierwszy uczestnicy zawodów zmierzą się z premią górską, będzie też można śledzić bieg na żywo dzięki GPS-om i mapie online. Na mecie powstanie natomiast strefa regeneracji oraz biegi i atrakcje dla dzieci, z których cały dochód zostanie przekazany na wsparcie leczenia i rehabilitacji Jasia Ślusarczyka.

Zapraszamy do kibicowania na trasie i mecie zawodów!

Czwartek, 17 sierpnia

19.00 – odprawa wolontariuszy (Sala Konferencyjna Hotelu Nosalowy Dwór Resort & Spa – wejście za Restauracją Regionalną, ul. Balzera 21d, Zakopane)

Piątek, 18 sierpnia

11.00-20.00 – rejestracja zawodników, wydawanie numerów, pakietów startowych (Sala Konferencyjna Olimpijka Hotelu Nosalowy Dwór Resort & Spa – wejście za Restauracją Regionalną, ul. Balzera 21d, Zakopane). Depozyty na metę będą zbierane na starcie do oznaczonego busa.

Do 19.00 – OBOWIĄZKOWA odprawa zawodników ONLINE (dostępna będzie w formie na żywo na Facebooku, oraz na Youtube. Link podany zostanie w piątek 18 sierpnia)

Sobota, 19 sierpnia

od 3.00 – zbiórka przy autokarach

3.10 – wyjazd pierwszego z autokarów z Zakopanego (z parkingu przy ul. Bronisława Czecha 1, obok ronda im.Jana Pawła II) kolejne wyjeżdżają co 10 minut aż do 3.40

od 3.45 – weryfikacja sprzętu obowiązkowego i wejście do ogródka startowego (Dol. Chochołowska). Zdawanie depozytów na metę.

4.30 – START (Siwa Polana – Dol. Chochołowska)

13.30 – planowane przybycie najlepszego zawodnika, wydawanie ciepłego posiłku na  mecie

18.00 – ceremonia wręczenia nagród – teren zespołu dworsko-parkowego w Kuźnicach, obok budynku Dyrekcji Tatrzańskiego Parku Narodowego

21.00 – limit METY, zakończenie zawodów

Niedziela, 20 sierpnia – dzień rezerwowy

Więcej na https://graniatatr.pl/

Autor(ka):