Bieg Hasiora

Ruszyły zapisy! W tym roku będzie można wystartować w biegu wirtualnie oraz stacjonarnie w Zakopanem. Bieg ma na celu przybliżenie twórczości Władysława Hasiora oraz o czym nie każdy wie – jego kariery sportowej. 

Wybitny polski artysta, rzeźbiarz i malarz, miał za sobą również karierę lekkoatlety – biegacza długodystansowca. Rywalizował w seniorskich Mistrzostwach Polski z najlepszymi wynikami na 5 km. W podsumowaniach sezonu kilkukrotnie plasował się w pierwszej dwudziestce na dystansach od 3 km do 10 km. Trenował zawodniczo przez kilka lat, a rekordy życiowe zanotował będąc już studentem ASP w Warszawie.

IV Bieg Hasiora na dystansie 5 km odbędzie się w Zakopanem 19 września 2021. Start o godzinie 9.00 w Kuźnicach, meta przy Galerii Władysława Hasiora. Bieg odbywa się w ramach międzynarodowego wirtualnego Biegu Hasiora „Hasior’s Run 2021” – gdziekolwiek będziecie, możecie pobiec/przespacerować się z nami! Zapisy i szczegółowe informacje dotyczące międzynarodowego wirtualnego biegu zostaną opublikowane wkrótce.

Organizatorem jest Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. Rejestracja na bieg stacjonarny dostępna jest TUTAJ.