Bieg po Oddech po raz ósmy!

Już po raz ósmy 3 września o godzinie 10.00 biegacze z całej Polski staną na linii startu w Parku Miejskim w Zakopanem, by pomóc chorym na mukowiscydozę. Impreza gromadzi zarówno wyczynowych sportowców, jak i amatorów, a wśród nich osoby bezpośrednio dotknięte chorobą – chorych oraz ich rodziców, opiekunów, bliskich czy lekarzy i rehabilitantów.

Ta wyjątkowa impreza sportowa, organizacyjnie wspierana przez zakopiański MOSiR, po raz pierwszy odbyła się w 2016 r. Od pierwszej edycji okazała się dużym sukcesem i każdego roku gromadzi coraz więcej sympatyków.

Jesteśmy szczęśliwi, że Bieg po Oddech niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem. W końcu każdy zakupiony pakiet startowy to realna pomoc dla chorych na mukowiscydozę – mówi Magdalena Czerwińska-Wyraz, wiceprezes PTWM. – I chociaż leczenie mukowiscydozy, również w Polsce, jest coraz lepsze, od roku mamy dostęp do wspaniałych osiągnięć medycyny – leków przyczynowych, to należy pamiętać, że mukowiscydoza to trudny przeciwnik, wymagający kompleksowego i ciągłego leczenia – i tu się nic nie zmieniło. To dzięki biegaczom i naszym stałym partnerom, którzy wspierają bieg finansowo, możemy realizować różne formy wsparcia.

Tradycyjnie biegacze będą mieli do pokonania pięciokilometrową trasę wiodącą ulicami Zakopanego i wyznaczoną z zachowaniem reguł ujętych w przepisach PZLA. Ten dystans mogą przebiec lub przejść, np. z kijkami do nordic walkingu. Wszystkim, którzy nie mogą pojawić się 3 września w Zakopanem, organizatorzy proponują wirtualną formułę biegu, która świetnie się sprawdziła w ubiegłych latach. Między 1 kwietnia a 31 sierpnia chętni mogą pobiec w dowolnym miejscu na świecie, dedykując swój bieg chorym na mukowiscydozę. Również w tym roku bardzo silną drużynę wirtualnej edycji będą stanowili pracownice i pracownicy Santander Consumer Banku – głównego sponsora wydarzenia.

– Bardzo się cieszymy, że kolejny raz wspieramy tę wyjątkową i ważną inicjatywę charytatywną – mówi Mariusz Klepacz, członek zarządu Santander Consumer Banku, sponsora głównego biegu. – Dla naszych pracowniczek i pracowników rozpoczęcie wirtualnego Biegu po Oddech to stały punkt w ich kalendarzach, ponieważ zawsze chętnie angażują się w uczestnictwo, by dodać otuchy chorym i być jak najbliżej nich. W zeszłym roku w zdalnej formule wzięło udział ponad 220 osób – wierzymy, że frekwencja w 2023 roku będzie także wysoka. To dla nas wspólny powód do dumy, radość, a także aktywny czas, dzięki któremu nie tylko dbamy o nasze dobre samopoczucie, ale przede wszystkim pomagamy innym, by również poczuli się lepiej – dodaje.

Aby udokumentować swój udział w wirtualnej edycji biegu, uczestnik powinien dokonać pomiaru dowolnym urządzeniem z GPS-em, np. za pomocą aplikacji mobilnej lub smartwatcha, a następnie przesłać zdjęcie lub zrzut ekranu pokazujący pokonaną trasę wraz z uzyskanym czasem i przebytym dystansem.

Organizatorzy niezmiennie zapewniają atrakcyjne pakiety startowe, elektroniczny pomiar czasu i profesjonalną obsługę zawodów. Po biegu w Parku Miejskim odbędzie się piknik charytatywny, gdzie na uczestników będzie czekało wiele atrakcji, zabawy i konkursy dla biegaczy i ich rodzin, w tym sportowy tor przeszkód przygotowany przez trenerów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem.

Głównym sponsorem wydarzenia jest Santander Consumer Bank, Sponsorem Złotym – Nosalowy Dwór Resort& Spa, partnerem Głównym – Fundacja Inter Cars.

 Zapisy na obie edycje biegu na stronie www.bieg.oddychaj.pl.

Autor(ka):