Bieg po oddech

Wasza obecność ma wielkie znaczenie. W tym biegu nie chodzi o wynik – już pojawiając się na starcie pomożecie „Mukoludkom” w walce z mukowiscydozą.

Zawodnicy mają do pokonania 5 kilometrów ulicami Zakopanego – w kategorii biegowej lub nordic walking. Na trasie spodziewamy się zobaczyć jak zawsze masę uśmiechniętych uczestników, w tym dzieci, seniorów, całe rodziny i grupy znajomych, a także osoby dotknięte chorobą, często z opiekunami, lekarzami i rehabilitantami. Start i meta zaplanowane są w zakopiańskim parku miejskim. Zapisy na stronie biegu możliwe są do 10 sierpnia, a także 28 sierpnia bezpośrednio w biurze zawodów.

Jeśli tego dnia nie dacie rady być z nami, bieg możecie pokonać także wirtualnie – w dowolnym miejscu na świecie w terminie do 29 sierpnia. Jak podaje regulamin biegu: „należy go pokonać ciesząc się otoczeniem” i tego musicie się trzymać przede wszystkim.

Uczestników już po raz kolejny będzie wspierać mistrzyni olimpijska oraz ambasadorka Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą – Justyna Kowalczyk. To dzięki niej o walce o każdy oddech chorych na tą nieuleczalną chorobę wiele osób usłyszało po raz pierwszy.

Zapisy dostępne TUTAJ – do zobaczenia na starcie!

Autor(ka):