BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane: Rozpoczął się najdłuższy w Polsce wakacyjny festiwal filmowy

1 lipca, równolegle nad morzem i w górach, wystartowała XVII edycja wakacyjnego festiwalu BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane, który w tym roku odbywa się pod hasłem: międzypokoleniowa podróż filmowa. Przez całe wakacje w obu miastach partnerskich można bezpłatnie oglądać starannie wyselekcjonowane hity kinowe. Jako pierwszy na wielkim ekranie pojawił się „Corgi. Psiak królowej” prezentowany w ramach dnia tematycznego Kino Familijne.

Inny tytuł w każdy wieczór wakacji

Bogaty repertuar, kultowe pozycje podzielone na dni tematyczne, gwiazdy polskie i zagraniczne, bezpłatne projekcje, a dodatkowo – pierwszy raz w historii festiwalu – 62 tytuły na 62 dni wakacji to zapowiedź wyjątkowej kinowej  uczty, podczas której nie powtórzy się żaden film.

„Cieszę się, że poprzez bezpłatne projekcje filmowe, dostępne dla wszystkich turystów i mieszkańców, możemy kultywować artystyczne tradycje najsłynniejszych polskich kurortów. Sopot ze znaną wszystkim Operą Leśną i Molo, ale też jako tło wydarzeń w filmach „Do widzenia, do jutra…” Janusza Morgensterna czy „Sztos” Olafa Lubaszenki oraz Zakopane, które znalazło się m.in. w kadrze filmów „Sportowiec mimo woli” z Eugeniuszem Bodo i „Niebezpieczni dżentelmeni” –  zaplanowanego na 24 lipca we wszystkich festiwalowych lokalizacjach w ramach dnia tematycznego Made in Poland – to miejsca niezwykle gościnne zarówno jako wakacyjne destynacje, jak i miasta partnerskie festiwalu już od wielu lat. Sopot i Zakopane – dziękujemy!” – powiedział Paweł Adamski, organizator i pomysłodawca festiwalu.

Uroczysta inauguracja w Zakopanem

W kinie przy Krupówkach publiczność przywitał filmoznawca Radosław Osiński w rozmowie z gościem specjalnym Rafałem Zawieruchą – aktorem, którego głosem przemawia główny bohater animacji „Corgi. Psiak królowej”. W uroczystej inauguracji wziął również udział Burmistrz Zakopanego Łukasz Filipowicz, a także przedstawicie sponsora tytularnego Banku BNP Paribas – Małgorzata Wasiuk, dyrektorka Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji oraz Dariusz Maciołek, dyrektor zarządzający Pionu Komunikacji, Marketingu i Zaangażowania Społecznego. Dodatkowo, na widzów zebranych na Kulturalnym Placu Niepodległości, czekała niespodzianka – krótki występ kapeli góralskiej oraz regionalne przekąski przygotowane przez Restaurację Browar Góralski, partnera festiwalu.

Użyczenie głosu arystokratycznemu psu było oczywiście dużą aktorską frajdą, ale nie mniejszą jest rozmawiać tu dzisiaj z Państwem swoim własnym głosem. Jest mi niezmiernie miło, że mogę razem z Wami zainaugurować najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy. Życzę udanej międzypokoleniowej podróży, z mnóstwem pozytywnych wrażeń i emocji” – powiedział Rafał Zawierucha.

Festiwalowe dni tematyczne

Repertuar festiwalu został – już tradycyjnie – podzielony na filmowe dni tematyczne:

 • Poniedziałki: Kino familijne – projekcje filmów dla całej rodziny:
  „Corgi. Psiak Królowej”, „Kot w butach”, „Doktor Dolittle”
 • Wtorki: We Love Cinema – hity światowych festiwali:
  „Pulp Fiction” (z okazji 30-lecia Złotej Palmy w Cannes), „Dream Scenario”, „W trójkącie”
 • Środy: Made in Poland – autorski przegląd najciekawszego kina polskiego:
  „Kos”, „Niebezpieczni dżentelmeni”, „Nigdy w życiu!”
 • Czwartki: Dobre decyzje – filmy o pozytywnym przesłaniu z dobrą decyzją w tle:
  „Baby broker”, „Buntownik z wyboru”, „Bezmiar”
 • Oscarowe Piątki – produkcje uhonorowane najważniejsza statuetką w branży filmowej
  „Rocketman”, „Wszystko wszędzie naraz”, „Obiecująca. Młoda. Kobieta”, „Marzyciel”
 • Soboty: Filmowe Hity Max – najlepsza rozrywka:
  „Barbie”, „Elvis”, „Wonka”
 • Niedziele: Kobieta z kamerą – wyjątkowe kobiety po obu stronach kamery:
  „Anatomia upadku”, „Reality”, „Poprzednie życie”

Wtorki, czwartki i niedziele odbywają się pod patronatem Banku BNP Paribas.

Oscarowym piątkom patronują marki NEONAIL i NEO MAKE UP, które tego dnia zapraszają wszystkich do NEONAIL Beauty Corner w kawiarni festiwalowej w Sopocie, gdzie będzie można skorzystać z profesjonalnych konsultacji manicure, a także porad makijażowych. Podczas wydarzenia rozdawane będą też vouchery rabatowe, a szczęśliwcy mogą otrzymać upominki, jeżeli usiądą na leżakach NEONAIL w strefie kinowej.

Pełny repertuar, harmonogram projekcji i zwiastuny filmów na stronie www.kinoletnie.pl 

Aktualności, relacje i ciekawostki dostępne na Facebooku i Instagramie @BNPParibasKinoLetnie

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Autor(ka):