Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK

Tegoroczna – już czwarta! – edycja akcji społecznej „Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK” wystartuje w drugiej połowie czerwca i będzie prowadzona do końca sierpnia. Goście i mieszkańcy Podhala podczas 8 wypraw w towarzystwie przewodnika tatrzańskiego odwiedzą wszystkie schroniska w Polskich Tatrach.

W trakcie wycieczek poznają zasady rozsądnego i bezpiecznego chodzenia po górach, dowiedząsięteżjakie warunki trzeba spełnić by zdobywać punkty GOT. Jedynym kosztem związanym z uczestnictwem w akcji jest bilet wstępu na teren TPN (5 zł; stali mieszkańcy Powiatu Tatrzańskiego są zwolnieni z tej opłaty). Bonusów – od bezcennej wiedzy, przez znakomite towarzystwo, po oszałamiające widoki – nie sposób wymienić! Miejscem zbiórki jest zawsze wejście do doliny „startowej”, przy budkach kasowych TPN o godzinie 9.00.

19.06.2016
Przejście szlakiem w Dolinie Strążyskiej do herbaciarni „Parzenica” i wodospadu Siklawica,a następnie do Doliny ku Dziurze z wejściem do samego dna Jaskini Dziura. 16 punktów GOT.

26.06.2016 Przejście z Kuźnic do Pustelni Świętego Brata Alberta, hotelu górskiego PTTK na Kalatówkach i schroniska PTTK na Hali Kondratowej. 12 punktów GOT.