Cudze chwalicie, swego nie znacie

Czy z Zakopanego można przywieźć tylko oscypki lub pamiątkowe ciupagi?

Istnieje przekonanie, że produkt lokalny musi mieć charakter folklorystyczny. Nic bardziej mylnego. Na Podhalu mieszka i tworzy wielu projektantów mody reprezentujących rozmaitą stylistykę. Często tworzą modę nowoczesną, stworzoną z myślą o każdym, kto ceni wysoką jakość produktu i wygodny styl. Tu powstają też światowej klasy ekologiczne akcesoria do telefonów komórkowych, znane w kraju „plecakoworki”, unikatowe bandany użytkowe z mapą Tatr oraz poradnikiem turysty, czy w końcu ręcznie tkane, świetnej jakości czapki. Zaskakujące?

Cudze-chwalicie,-swego-nie-znacie

Lokalne marki autorskie odnajdują i odkrywają dla szerokiego grona odbiorców właściciele zlokalizowanego na Krupówkach butiku z kolekcjami polskich projektantów. To już nie jest fikcja, a po zeszłorocznym sezonie turystycznym koszulki, bluzy, swetry i czapki takich marek lokalnych jak Jules, SUE czy Flow Experience noszą ludzie zarówno w Peru i Brazylii jak i w polskim Toruniu czy Warszawie, a etui i ładowarki do telefonów z Cichego doceniają klienci z Emiratów Arabskich i amerykańskiej Doliny Krzemowej.

Często cudze chwalimy, a swego nie znamy. Dlatego wpadnij do butiku Polscy Projektanci przy ul. Aleje 3 Maja 5, wybierz coś dla siebie i dołącz do akcji #wspierampolskiemarki

Marcin Jurczuk
PolscyProjektanci.com

Autor(ka):