Czyste Tatry

W ramach akcji Czyste Tatry wolontariusze 22 sierpnia ruszą na szlaki, by posprzątać pozostawione tam śmieci.

Akcja Czyste Tatry organizowana jest od 2012 r. i w krótkim czasie stała się jedną z najważniejszych i największych ekologicznych inicjatyw w kraju. Jej celem jest uświadamianie problemów związanych z zanieczyszczeniem środowiska naturalnego i edukacja. W ciągu poprzednich edycji imprezy 30 tys. wolontariuszy zniosło z tatrzańskich szlaków ponad 5,5 ton śmieci.

Czyste-Tatry-2

W związku z epidemią, akcja sprzątania Tatr będzie imprezą jednodniową. – Zrezygnowaliśmy z organizacji imprezy masowej na Równi Krupowej w Zakopanem. Oznacza to, że nie będzie koncertów, panelu górskiego, ani eko-miasteczka, ale wykonamy nasze główne zadanie: ruszymy wysprzątać tatrzańskie szlaki – mówi Rafał Sonik, przedsiębiorca, rajdowiec i prezes Stowarzyszenia Czysta Polska.

W tym roku w góry będzie mogło też wyruszyć znacznie mniej wolontariuszy – dostępnych jest tylko 2500 miejsc. Chętni mogą zarejestrować się przez Internet, a w dniu imprezy przy wejściach na szlaki do Morskiego Oka, Doliny Kościeliskiej, Doliny Małej Łąki, Doliny Strążyskiej, Doliny Chochołowskiej, w Kuźnicach oraz w Punkcie Informacji Turystycznej pod Gubałówką. Wolontariusze otrzymają workoplecak, niezbędne do sprzątania worki i rękawiczki, koszulkę z autorską grafiką Andrzeja Mleczki oraz identyfikator uprawniający do bezpłatnego wstępu na teren TPN-u w dniu akcji.

Więcej na www.czystapolska.org.pl