Czyste Tatry 2022

Już po raz jedenasty wolontariusze wyruszą sprzątać górskie szlaki w ramach akcji „Czyste Tatry”. Po dwóch latach działań ograniczonych pandemią, jedno z największych wydarzeń ekologicznych w Polsce wraca do tradycji, by ponownie zagościć na Górnej Równi Krupowej. Tym razem pod hasłem przewodnim „Zostaw dobry ślad”.

Tegoroczne miasteczko ekologiczne zostanie podzielone na strefy: edukacji ekologicznej – z licznymi zajęciami praktycznymi i warsztatami, sportową – z grami i zabawami dla dzieci, gastronomiczną – serwującą kuchnię regionalnych twórców opartą o lokalne produkty. Powstanie również uwielbiana przez młodzież strefa Eko MeetUp, w której znani youtuberzy oraz influencerzy spotkają się i porozmawiają o ekologii ze swoimi fanami.

Nie zabraknie pola namiotowego oraz sceny, na której w sobotni wieczór odbędzie się wielki finał zbiórki śmieci oraz koncert zespołu Zakopower, będący podziękowaniem dla wszystkich uczestników za trud włożony w nasz wspólny cel – ratowanie środowiska naturalnego przed kolejnymi zanieczyszczeniami i pozostawienie dobrego śladu w Tatrach.

Czyste Tatry walczą ze złymi przyzwyczajeniami oraz chcą zmieniać świadomość ekologiczną turystów, którzy często swoje odpady pozostawiają na szlakach. W  dotychczasowych 10 edycjach wzięło udział 35150 wolontariuszy, którzy znieśli z gór 6719kg śmieci. Rejestracja wolontariuszy, którzy w sobotę 2 lipca wyruszą sprzątać szlaki trwa na stronie www.czystapolska.org.pl. Zapisy będą prowadzone również w piątek, 1 lipca, na Górnej Równi Krupowej. Udział w wydarzeniu jest całkowicie BEZPŁATNY.

Punkty mobilne, w których będzie można przed wyruszeniem na górskie szlaki odebrać pakiety startowe znajdą się przy wejściach do: Morskiego Oka, Doliny Kościeliskiej, Doliny Strążyskiej, Doliny Chochołowskiej, Kuźnic oraz w Punkcie Informacji Turystycznej pod Gubałówką. Punkty będą czynne w dniu sprzątania szlaków – 2 lipca (sobota) od 7:00 do 15:00.

Autor(ka):