Dikanda w Kombinacie

Dikanda to polski zespół muzyczny, który tworzy oryginalną muzykę w stylu etniczno-folkowym. Ich utwory czerpią inspirację z tradycyjnych brzmień orientu, takich jak bałkańskie, cygańskie, izraelskie, białoruskie, kurdystańskie czy indyjskie. Zespół sam określa swoją twórczość jako Muzykę Czterech Stron Wschodu.

Zespół Dikanda powstał w 1997 roku w Szczecinie i od tego czasu zdobył wiele nagród i uznanie na polskiej i zagranicznej scenie folkowej. Wystąpili na wielu prestiżowych festiwalach, takich jak Nowa Tradycja, Eurofolk, Montreux Jazz Festival, Sziget Festival czy Dhaka International FolkFest. Ich koncerty są pełne energii, emocji i autentycznego stylu.

W skład zespołu wchodzą: Ania Witczak-Czerniawska (śpiew, akordeon), Katarzyna Bogusz (śpiew), Daniel Kaczmarczyk (bębny), Piotr Rejdak (gitara), Grzegorz Kolbrecki (kontrabas), Szymon Bobrowski (trąbka) i Dominik Bieńczycki (skrzypce). Zespół ma na swoim koncie 9 albumów, z których najnowszy nosi tytuł „DIKANDA Live in Zakopane” i jest zapisem koncertu z Teatru Witkacego.

Dikanda zagra 14 stycznia 2024 o godz. 18:00 w Kombinacie przy ul. Nowotarskiej 37d. Bilety można kupić na stronie kupbilecik.pl