Weź udział w wyzwaniu, zdobywaj góry!

Wołowiec, Trzydniowiański Wierch, Małołączniak, Świnica, Kozi Wierch i Szpiglasowy Wierch – czy znasz te tatrzańskie szczyty? Jeśli jeszcze nie udało Ci się ich zaliczyć, to z dodatkową motywacją przychodzi projekt „Zdobywaj góry”.


Dołączyć do akcji można w Tatrach, Bieszczadach, Sudetach lub Beskidach. Niezależnie od lokalizacji, zadaniem jest zdobycie wskazanych sześciu szczytów. Celem akcji jest sprawdzenie się, zebranie fantastycznych wspomnień, a także wsparcie GOPR i otaczającej nas przyrody.
Podpowiemy Wam, że realizację zadania w Tatrach możecie rozpocząć od Wołowca. Leżący w Tatrach Zachodnich szczyt charakteryzuje się najbardziej łagodnym podejściem i po przejściu Doliny Chochołowskiej nie spotkacie tam tłumów. Zaawansowani tatromaniacy mogą ruszyć dalej, aż na Trzydniowiański Wierch. Na sporo wędrowców podchodzących z Kasprowego Wierchu możecie natknąć się na Świnicy i Kozim Wierchu leżącym w paśmie Orlej Perci. Przepięknymi wycieczkami będzie zdobycie Małołączniaka oraz Szpiglasowego Wierchu. Ruszając na ten ostatni – czy to od strony Morskiego Oka czy Pięciu Stawów musicie liczyć się ze sporym ruchem turystycznym. Warto wykupić wcześniej wjazd na parking na Łysej Polanie na stronie internetowej TPN.


Co musisz zrobić?

1. Zarejestruj się do wybranego wyzwania na stronie Zdobywaj Góry i utwórz profil zdobywcy. Rejestracja jest możliwa do 15 sierpnia – każda wspiera GOPR.

2. Zrób zdjęcie na każdym szczycie z charakterystycznym dla niego widokiem czy znakiem, a fotki do 30 września wgraj do swojego profilu.

3. Za każdy zdobyty przez Ciebie szczyt z wyzwania zasadzone zostanie nowe drzewo w polskich lasach. Wędrując pomóż posprzątać górskie szlaki.

4. Wygraj medal i zyskaj satysfakcję Zdobywcy po zatwierdzeniu zdjęć ze wszystkich 6-ściu szczytów.


Podejmiesz wezwanie? Zdobywaj, pomagaj i wygrywaj!

Autor(ka):