Dom. Po Wielopolu…

14 maja Galeria Sztuki Współczesnej Dom Doktora w Zakopanem zaprezentuje wystawę zbiorową „Dom. Po Wielopolu…” i „performans ogrodowy”. Udział wezmą artyści z grupy 52 Hz i goście. Kuratorem wystawy jest Andrzej Andzik Kowalczyk.

Już po raz kolejny artyści grupy 52 Hz z Krakowa i zaproszeni goście przybywają do Domu Doktora, aby rozwinąć opowieść o miejscach symbolicznych, o prywatnych mitologiach, o przestrzeni i wolności. Tym razem podsumują pobyt w Wielopolu Skrzyńskim, miejscu urodzenia Tadeusza Kantora, dokąd udali się na początku kwietnia z okazji 107. rocznicy urodzin Mistrza, twórcy słynnego Teatru Cricot 2. Z tego teatru wywodzi się trzon artystów grupy, którzy przekazują dalej swoje doświadczenie i bliskie im wartości artystyczne.

Udział biorą: Teresa i Andrzej Wełmińscy, Jacek Maria Stokłosa, Andrzej Andzik Kowalczyk, Krzysztof Dominik, Paweł Partyka, Małgorzata Palka, Juriana Jur i inni.

Wystawa będzie trwała od 15 maja do 2 czerwca w Galerii Sztuki Współczesnej Dom Doktora, ul. Witkiewicza 19. Wernisaż odbędzie się 14 maja o godzinie 18:00.