Dzieciaki, na rowery!

Kwiecień plecień poprzeplata… Choć na Podhalu śnieg opuszcza nas później niż w pozostałych regionach kraju, wiosną narty powoli zapadają w sen letni, wyczekując kolejnego sezonu. Nadchodzi pora rowerowych przygód, które najmłodsi adepci będą mogli odbywać pod czujnym okiem troskliwych trenerów.

Kolarstwo górskie to wyjątkowo emocjonująca odmiana tego sportu. Satysfakcja płynąca z pokonywania wzniesień i terenowych przeszkód jest niepowtarzalna. Szczególnie przyciąga najmłodszych, którzy często zakochują się w rowerze od pierwszego przejechanego metra. Aby początkujący pasjonaci mogli rozwijać swoje umiejętności bezpiecznie i bezurazowo, jest ważne, aby robili to pod czujnym okiem bardziej doświadczonych użytkowników jednośladów. W tym celu powstał w Zakopanem klub MTB Academy.

Klub rowerowy MTB Academy został założony z myślą o najmłodszych kolarzach. „Od kilkunastu lat szkolimy rowerzystów na wyjazdach i obozach w całej Europie, dzieląc się wiedzą na indywidualnych treningach i grupowych zajęciach. Organizacja profesjonalnego klubu i praca z młodymi, wymagającymi kursantami to dla nas czysta przyjemność.” – komentuje Szymon „Siara” Syrzistie, pomysłodawca klubu. Zakopiańczyk jest pierwszym Mistrzem Polski w zjeździe. Od ponad dwudziestu lat rozwija polską scenę kolarstwa grawitacyjnego, szkoląc początkujących rowerzystów, organizując największy w Polsce festiwal rowerowy i działając na rzecz tego uzależniającego sportu. Teraz swoją pasją chce zarazić dzieciaki i młodzież z Zakopanego.

Obecnie trwa nabór do klubu. Młodzi członkowie zostaną podzieleni na 3 grupy wiekowe trenujące co najmniej dwa razy w tygodniu. Poza zajęciami na rowerze, dla nowych riderów przygotowano również treningi ogólnorozwojowe. Dzięki temu młodzi rowerzyści będą szlifować nie tylko swoje zjazdowe umiejętności, ale popracują również nad koordynacją i motoryką. Trenerzy zadbają o wychowanie przyszłych mistrzów w duchu rywalizacji fairplay, położą nacisk na budowanie pewności siebie i nauczą dzieciaki współpracy z rówieśnikami.

Szczegółowe informacje i program zajęć można znaleźć na stronie www.mtbacademy.pl

Autor(ka):