Teraz Czytasz
Dzień Cietrzewia
20 kwietnia 2024

Dzień Cietrzewia

Zakoplan - Twój przewodnik po Zakopanem

Tatrzański Park Narodowy zaprasza w sobotę, 20 kwietnia 2024 roku na Dzień Cietrzewia, którego celem będzie promocja akcji #ChronićCięTrzeba. Aktualnie pod Tatrami żyje bardzo niewielka populacja tych ptaków. Dlatego tak ważne jest, aby je chronić przed wyginięciem, a także uświadamiać turystów odwiedzających Tatry jak mogą pomóc przyrodnikom w zachowaniu tych niezwykle cennych, ale jednocześnie wrażliwych na obecność człowieka ptaków.

Podczas Dnia Cietrzewia dorośli będą mieli okazję uczestniczyć w porannym ornitologicznym spacerze do Doliny Kościeliskiej z Stanisławem Brońskim, a dzieci wziąć udział w grze terenowej w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, jak również pomalować drewniane cietrzewie. Finałem Dnia Cietrzewia będzie pokaz średniometrażowego filmu przyrodniczego „Kohut” opowiadającego o dwuletnich badaniach nad cietrzewiami w Tatrach. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Program Dnia Cietrzewia:

6:00 Wycieczka ornitologiczna ze Stanisławem Brońskim, ornitologiem Tatrzańskiego Parku Narodowego, do Doliny Kościeliskiej. Wstęp wolny, obowiązują zapisy, w wycieczce może uczestniczyć max. 20 osób. Wycieczka tylko dla osób dorosłych. Więcej szczegółów w wydarzeniu na Facebooku.

15.00-18:00 Gra terenowa dla rodzin z dziećmi w ogrodzie Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN (ul. Chałubińskiego 42a) i malowanie drewnianych cietrzewi! W razie niepogody zajęcia odbędą się wewnątrz. Wstęp wolny.

18:00 Pokaz filmu „Kohut” Michała Adamowicza oraz Filipa Chudzyńskiego – również w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN (ul. Chałubińskiego 42a). „Kohut” to średniometrażowy film przyrodniczy o dwuletnich badaniach nad cietrzewiami w Tatrach. Pokaz poprzedzi wprowadzenie Michała Adamowicza, z którym na zakończenie odbędzie się dyskusja. Wstęp wolny.

Zobacz Też

Więcej informacji znajdziecie na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz na stronie wydarzenia na Facebooku.

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry