Poznaj E-bike’owe oblicze Zakopanego

Podhale oszołamia widokami. Strzeliste szczyty górskie, nieskończone polany i masa szlaków rowerowych. Co prawda, ze względu na duże różnice przewyższeń trasy nie są popularne wśród turystów. Trzeba być wysportowanym, aby ruszyć w tę wyjątkową podróż. Na szczęści dla osób o słabszej kondycji rozwiązaniem jest E-bike! 

Czym jest E-bike? 

Jak sama nazwa wskazuje, rower jest wspomagany elektrycznie, czyli nadal pedałujemy, ale dzięki niewielkiemu silnikowi ukrytemu w ramie podjazdy stają się znacznie prostsze.

Dlaczego w Zakopanem? 

E-bike to najprzyjemniejszy i najszybszy sposób zwiedzania Podhala. Piękne widoki i ekscytujące trasy bez tłumu turystów wokoło!

Dla kogo? 

Każdy będzie zachwycony prostotą jazdy na takiej machinie. Najczęściej jednak są one wybierane przez osoby, które nie jeżdżą regularnie na rowerze górskim. 

E-Bike Zakopane - gdzie pożyczyć i jeździć na Podhalu

Gdzie pojechać?

Szczególnie polecamy dwie trasy:

  1. Dla początkujących – start z Zakopanego, podjazd do tamy na potoku Bystra w Kuźnicach, wjazd na Cyrhle (najwyżej położona część Zakopanego) i zjazd przez Olczę do miejsca startu.
  2. Dla zaawansowanych – start z Zakopanego, podjazd na Bachledzki Wierch (z niesamowitą panoramą Tatr), zjazd do stoku Harenda, opcjonalnie wyjazd wyciągiem i przejazd przez pasmo Gubałówki aż do Kościeliska. Powrót Drogą pod Reglami, która pomimo dużej ilości kamieni dla elektrycznych rowerów z pełnym zawieszeniem nie jest żadnym problemem. 22 kilometry, 500 metrów przewyższenia i niezliczona ilość pięknych widoków.

Jak zacząć? 

Ceny elektrycznych rowerów górskich to koszt minimum 15 000zł. W Zakopanem i Kluszkowcach istnieje wypożyczalnia takich rowerów, gdzie można nie tylko wynająć e-bike’a, ale również zaplanować z przewodnikiem unikatową wycieczkę! Szczegóły znajdują się na stronie www.joyride.pl/wypozyczalnia oraz pod numerem telefonu 602 631 252

E-Bike Zakopane - gdzie pożyczyć i jeździć na Podhalu