Teraz Czytasz
Fotografie Niki Wąsik

Fotografie Niki Wąsik

Iga Kaczmarczyk
Wernisaż wystawy fotografii Niki Wąsik

Nika Wąsik zaprezentuje swoje fotografie i grafiki w kawiarni widokowej i galerii STRH Bistro Art Cafe w kamienicy Krupówki 4a. Wernisaż wystawy odbędzie się 19 marca o godzinie 17:00.

Nika Wąsik zajmuje się sztukami plastycznymi, fotografią oraz grafiką warsztatową. Na wystawie zaprezentuje cykl fotografii uchwycony radzieckim, małoobrazkowym aparatem fotograficznym oraz grafiki wykonane metodą serigrafii. Zdjęcia są zrealizowane techniką wielokrotnej ekspozycji. Kilkukrotnie naświetlanie kliszy nadaje efekt przenikania się obrazów, tym samym chwil, miejsc, osób oraz ich historii. Wszystkie zdjęcia pochodzą z podróży artystki z różnych zakątków świata, od wietrznej Portugalii poprzez stopione w słońcu włoskie wybrzeże Morza Liguryjskiego, aż po europejskie stolice i nasze polskie góry. Artystka opowiada wspomnienia w sposób oniryczny ale sam obraz ma zdecydowany i dynamiczny charakter tak samo, jak jej serigrafie, co jest bezpośrednim powodem zestawienia tych dwóch cykli podczas wystawy.

Grafiki – na pierwszy rzut oka abstrakcyjne, w istocie przedstawiają słowa piosenki napisanej przez brata artystki. W kompozycjach możemy zatem doszukać się zdań, a także pojedynczych wyrazów. Forma wizualna prac, ma charakter sztuki ulicznej nawiązując w ten sposób do gatunku, w jakim zachowany jest utwór. Cykl charakteryzuje ekspresja i wyrazisty kolor. Jej grafiki wyróżnia malarski charakter i odwaga. Nika na co dzień związana jest z Krakowem jednak Zakopane nosi w sercu ze względu na ulokowane tutaj przyjaźnie oraz miłość do gór.

Zobacz Też
Restauracja Widok - hotel harnas

Wystawę możecie odwiedzić w godzinach otwarcia STRH Bistra Art Cafe, ul. Krupówki 4a.

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry