Gala Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night 25

29 października już po raz piąty w Zakopanem, w Nosalowy Dwór Resort & Spa odbędzie się wyjątkowa gala boksu – na ringu zbudowanym w Centrum Kongresowym „Gerlach” w Nosalowy Dwór Resort & SPA dojdzie do walki Mateusza Masternaka (46-5, 31 KO) z Jasonem Whateleyem (10-0, 9 KO). Zwycięzca zyska status oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej.

Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night 25 utrzymany w konwencji eleganckiej gali to nie tylko sportowe emocje, ale towarzyskie wydarzenie, któremu towarzyszyć będzie występ Nataszy Urbańskiej i liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów.

Tegoroczna gala, podobnie jak poprzednie będzie wielkim widowiskiem sportowym transmitowanym przez TV (TVP 1 oraz TVP SPORT). Dzień przed walką zaplanowano oficjalną ceremonię ważenia. Głowna walka wieczoru podczas Gali będzie prawdziwą gratką dla wszystkich fanów boksu.  

Masternak w przeszłości dzierżył tytuł mistrza Europy oraz boksował o tymczasowy tytuł mistrza świata. Polak na zawodowych ringach jest niepokonany od czterech lat. Zatem będzie to wydarzenie, na które fani polskiego boksu czekali od dawna! Dla „Mastera”, który klasyfikowany jest na czołowych miejscach w rankingach najbardziej prestiżowych bokserskich organizacji, będzie to powrót na ring po rocznej przerwie.

Pochodzący z Australii Whateley po raz ostatni boksował w kwietniu, kiedy to wygrał przed czasem z Savenaca Nalivą.

Myślę, że nasz pojedynek będzie naprawdę ciekawy. Masternak nie jest wielkim puncherem, ale jego aktywność w ringu sprawia rywalom problemy. Muszę być dobrze przygotowany wydolnościowo, ponieważ jego mocną stroną jest kondycja i duża liczba ciosów” – mówi Whateley, który reprezentował Australię na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku.

Wydaje mi się, że to będzie naprawdę dobra walka. Whateley był na igrzyskach, 90% zawodowych walk wygrał przed czasem i domaga się w tym pojedynku bardzo twardych rękawic. On wierzy w to, że przyleci do Polski i mnie znokautuje, więc to zwiastuje duże emocje” – zapowiada „Master„.

Podczas gali Nosalowy Dwór KBN25 kolejny, zawodowy pojedynek stoczą Mateusz Tryc (14-0, 7 KO), Laura Grzyb (7-0, 3 KO),  Adam Balski (16-2, 9 KO) i najmłodszy zawodnik grupy Knockout Promotions Tobiasz Zarzeczny (2-0, 1 KO). Wielką niespodzianką będzie powrót do ringu dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka (60-4, 40 KO).