Góra to nie dół

Marzena Wodziak, bukowianka, malarka, rzeźbiarka i scenografka, zaprezentuje swoje prace w STRHu – kawiarni widokowej i galerii w Kamienicy Krupówki 4A.

Seria grafik cyfrowych powstała w czasie który wiązał się z powrotem Marzeny na dłużej do domu rodzinnego w Bukowinie. Artystka nie zaleca by odnajdywać w nich konkretne miejsca czy punkty na mapie. Cykl górski powstał z przetworzenia szybkich wrażeniowych rysunków, szkiców malarskich i wycinanek z papieru, okrzepłych w późniejszym etapie w programie graficznym.

Jak opowiada artystka: „Wymazałam z pejzaży cały sztafaż ludzkich działań, całą tą krzątaninę człowieka, piętrzące się kondygnacje budynków, bilbordów, płotów i konfliktów o miedzę, przeciągniętych na kolejne pokolenia i rzutujących zarówno na kształt polepionych domów, jak i relacji między ludźmi. Usunęłam wszystko to, co na co dzień mnie drażni, a nie wiem co z tym zrobić. Schowałam się za linią i kolorem szukając łagodności, której mi brakowało. Czas spędzony podczas pracy był dla mnie ukojeniem, dzielony między rysowaniem, a wędrówkami po okolicy i tymi dłuższymi w Tatrach.”

Marzena Wodziak „Panorama styczniowa”

Wystawę będzie można podziwiać od 25 stycznia do 15 marca w godzinach otwarcia STRHu.

Autor(ka):