Teraz Czytasz
Goryczkowa otwarta!

Goryczkowa otwarta!

Iga Kaczmarczyk

Narciarze i snowboardziści – szukający nie tylko wyśmienitych tras zjazdowych, ale i wyjątkowych miejsc pod względem widokowym – będą mogli poszusować na obu wysokogórskich trasach narciarskich w ośrodku PKL Kasprowy Wierch. W ten weekend otwarta została trasa narciarską w Dolinie Goryczkowej.

Narciarze odwiedzający ośrodek PKL na Kasprowym Wierchu mogą szusować na dwóch w pełni pokrytych naturalnym śniegiem trasach zjazdowych, które usytuowane są w Dolinie Goryczkowej i Gąsienicowej. Długość tras w ośrodku wynosi – 1,2 km w Kotle Gąsienicowym i 2,1 km w Goryczkowym. Wyśmienite warunki panują także na nartostradzie, którą z Doliny Goryczkowej można zjechać do Kuźnic. Informacje dotyczące godzin otwarcia kolei oraz dostępności tras zjazdowych w ośrodku PKL Kasprowy Wierch znajdują się na stronie PKL.

Fot. Polskie Koleje Linowe

PKL zachęcają również do wypróbowania nowej funkcjonalności – „grywalizacji”, przygotowanej w ofercie dla narciarzy. Grywalizacja umożliwia śledzenie i rejestrowanie przejazdów przez narciarzy. Dzięki nowej funkcjonalności miłośnicy zimowego szusowania mogą śledzić swoją aktywność na stokach, przejechane kilometry, rywalizować z innymi narciarzami oraz sprawdzać swoje wyniki z przejazdów na slalomie z pomiarem czasu, który na Kasprowym Wierchu dostępny jest na trasie w Dolinie Gąsienicowej.

Zobacz Też

Informacje dotyczące warunków atmosferycznych oraz komunikaty pogodowe znajdują na stronie  TOPR, TPN oraz Odpowiedzialnie w góry. Pamiętajmy o zachowaniu zasad ostrożności oraz odpowiedzialnym pobycie w górach. PKL rekomendują rezerwację biletów z wyprzedzeniem na wybrany dzień i godzinę przez sklep internetowy PKL.

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry