Jak wygląda Kraina Światła?

Niezliczona ilość kolorów, świetliste trójwymiarowe rzeźby oraz magiczny klimat z imponującym widokiem na Tatry – Gubałówka ponownie rozbłysła i stała się najjaśniejszym punktem w całej Polsce. W tym roku Kraina Światła zaskoczyła zupełnie nowymi iluminacjami.

Nastrojowa muzyka, tysiące barw i zupełnie premierowe trójwymiarowe rzeźby inspirowane tradycją Podhala – takie atrakcje czekają na mieszkańców Zakopanego oraz turystów odwiedzających Gubałówkę. Do Krainy Światła przeniesiemy się już przy dolnej stacji kolei PKL Gubałówka, natomiast więcej niezapomnianych wrażeń z całą pewnością czeka na szczycie góry w ośrodku turystycznym PKL.

W tym sezonie zimowym oprócz rzeźb świetlnych gazdy, gaździny, wagonika, kozicy górskiej oraz błyszczących płatków śniegu, a także wielu innych folklorystycznych dekoracji, zobaczymy zupełnie nowe, zaskakujące oraz multimedialne instalacje. Oszałamiające i iskrzące pole krokusów, które rozbłyśnie na szczycie Gubałówki, wprowadzi odwiedzających w zaczarowaną i niepowtarzalną przestrzeń parku światła. Lśniące rzeźby owiec w towarzystwie psa zanurzą nas w świat podhalańskiego klimatu i pasterskich tradycji. Migoczące skrzypce oraz saksofon z pewnością zrobią na każdym wrażenie, przy Cafe Gubałówka zobaczymy także iskrzący czajnik z filiżanką. A szczyty Tatr dodatkowo będziemy mogli podziwiać na multimedialnej i podświetlonej panoramie. 

Kraina Światła dostępna jest na Gubałówce w sezonie zimowym codziennie od godz. 16:00 do ostatniego kursu kolei linowo-terenowej PKL

Tekst i zdjęcia: za Polskie Koleje Linowe