Na wystawie w Galerii Władysława Hasiora zaprezentowane zostaną lalki i scenografie z trzech najważniejszych spektakli, które w latach 70. ubiegłego wieku przyczyniły się szerokiego rozgłosu Teatru Lalek Rabcio: „O Zwyrtale muzykancie”, „Królowa śniegu” oraz „Cudowna lampa Aladyna”, wraz z oryginalnymi projektami malarskimi pochodzącymi z archiwum rodzinnego artysty oraz autorskimi plakatami do wybranych spektakli.
Teatr Lalek Rabcio z Rabki-Zdrój to kultowe miejsce o bogatej tradycji. Powstał w 1949 roku, Jerzy Kolecki związał się z nim cztery lata później. Malarz, scenograf, absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych początkowo był aktorem, ale projektującym także lalki i dekoracje, potem scenografem, reżyserem i dyrektorem. Stworzył program i wizerunek teatru, dzięki któremu najmniejszy z ówczesnych teatrów lalkowych w Polsce zyskał szeroki rozgłos i liczne nagrody. Wprowadził na scenę rabczańską tańce, pieśni i muzykę Podhala.
Wystawę będzie można podziwiać w Galerii Władysława Hasiora, ul. Jagiellońska 18b. Wernisaż odbędzie się 24 czerwca o godzinie 18:00.