Jubileusz chóru Szumny!

21 listopada (w poniedziałek) o godz. 19.15 w Teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza odbędzie się Koncert Jubileuszowy Tatrzańskiego Chóru Szumny pod dyrekcją Mirosławy Lubowicz.

Tatrzański Chór „Szumny” powstał w 2005 roku, jednak (z powodu pandemii) dopiero w tym roku świętuje jubileusz 15-lecia działalności. Założycielką i dyrygentką chóru jest Mirosława Lubowicz, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach i wieloletnia pedagog w zakopiańskiej Szkole Muzycznej. Członkami są mieszkańcy Zakopanego i Podhala w różnym wieku i różnych profesji, uzdolnieni wokalnie, otwarci, kreatywni i darzący muzykę szczególnym umiłowaniem. Część z nich stanowią absolwenci szkół muzycznych, w tym szkoły zakopiańskiej. W swojej kilkunastoletniej działalności muzycznej „Szumny” dorobił się bogatego repertuaru, z muzyką różnych stylów i gatunków, w oryginalnych opracowaniach.

Koncert Jubileuszowy jest okazją do zaprezentowania najnowszej z czterech nagranych płyt. W programie znajdują się m.in. klasyczne miniatury wokalne a także utwory pochodzące ze znanych musicali. Chórowi towarzyszy zespół instrumentalny. Całość koncertu utrzymana jest w pogodnym, lekkim nastroju. Wstęp wolny!

Autor(ka):