Teraz Czytasz
Kiedy wiosenne przeglądy kolei PKL?

Kiedy wiosenne przeglądy kolei PKL?

Zakoplan - Twój przewodnik po Zakopanem
przeglądy techniczne kolei PKL na wiosnę 2023

Jeśli planujesz swój wolny czas spędzić w górach i wykorzystać go w pełni, warto pod uwagę wziąć terminy zaplanowanych przeglądów technicznych w ośrodkach turystycznych Grupy PKL

Celem przeglądów serwisowych jest zapewnienie bezpieczeństwa, sprawności urządzeń oraz komfortu podróżujących i pracowników. W ośrodkach Grupy PKL prace serwisowe związane są z czasowym przestojem funkcjonowania kolei linowych i krzesełkowych oraz urządzeń technicznych.

Fot. Media PKL

W tym roku wiosenne przeglądy techniczne i prace serwisowe rozpoczęły się 13 marca w ośrodku PKL w Solinie i potrwają tam do 31 marca.  Od 20 marca do końca miesiąca potrwają prace serwisowe w ośrodku turystycznym na Górze Żar w Międzybrodziu Żywickim. Jeszcze do 26 marca możemy odwiedzać ośrodek Grupy PKL na Palenicy w Szczawnicy, tam prace serwisowe potrwają do 7 kwietnia.

Zobacz Też
Okładka magazynu Zakoplan, przewodnika po atrakcjach i wydarzeniach Zakopanego i Podhala

Na Kasprowym Wierchu sezon narciarski trwa najdłużej w Polsce, warunki na trasach są wciąż bardzo dobre, a pokrywa śnieżna dochodzi do ok. 170 cm. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą to miłośnicy sportów zimowych poszusują na Kasprowym aż do 7 maja. Prace serwisowe i przeglądy techniczne przygotowujące koleje i urządzenia w ośrodku PKL Kasprowy Wierch na sezon wiosenny rozpoczną się 8 maja i potrwają do 24 maja. Na Gubałówce prace serwisowe zaplanowane w kwietniu – potrwają one od 17 do 21 kwietnia.  

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry