Kino letnie w Zakopanem

BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane powraca z najlepszymi filmami pod Giewont! Przez całe wakacje, codziennie, na Kulturalnym Placu Niepodległości, tuż obok Krupówek, będą odbywały się bezpłatne projekcje filmowe na świeżym powietrzu. W sierpniu seanse w Zakopanem startują o 21.00.

Festiwal jest wyrazem pasji i zachwytu nad kinem, które zmienia świat i czyni nas lepszymi. To właśnie na tym zadaniu koncentruje się tegoroczna edycja festiwalu, który z powodzeniem dołącza do grona światowych imprez filmowych realizowanych pod hasłem #WeLoveCinema.

REPERTUAR NA SIERPIEŃ

01.08, niedziela, Kobieta z kamerą: Córki Dancingu

02.08, poniedziałek, Siła Muzyki: Music

03.08, wtorek, Otwarci na świat: Moonlight

04.08, środa, Oscary: Parasite

05.08, czwartek, Świat Cię potrzebuje: Nasze miejsce na Ziemi

06.08, piątek, Piątki ze Storytel: Sherlock Holmes

07.08, sobota, Komedie, komedie: Sekretne życie zwierzaków domowych

08.08, niedziela, Kobieta z kamerą: Babyteeth

09.08, poniedziałek, Siła Muzyki: Narodziny Gwiazdy

10.08, wtorek, Otwarci na świat: Samba

11.08, środa, Oscary: Joker

12.08, czwartek, Świat Cię potrzebuje: Amazonia. Przygody małpki Sai

13.08, piątek, Piątki ze Storytel: Dziewczyna z pociągu

14.08, sobota, Komedie, komedie: Palm Springs

15.08, niedziela, Kobieta z kamerą: Wonder Woman

16.08, poniedziałek, Siła Muzyki: La La Land

17.08, wtorek, Otwarci na świat: Carol

18.08, środa, Oscary: Zimna wojna

19.08, czwartek, Świat Cię potrzebuje: Kraina miodu

20.08, piątek, Piątki ze Storytel: Tajemniczy ogród

21.08, sobota, Komedie, komedie: Włoskie wakacje

22.08, niedziela, Kobieta z kamerą: Nadzieja

23.08, poniedziałek, Siła Muzyki: Whitney

24.08, wtorek, Otwarci na świat: Nędznicy

25.08, środa, Oscary: 1917

26.08, czwartek, Świat Cię potrzebuje: Antropocen: Epoka człowieka

27.08, piątek, Piątki ze Storytel: Był sobie pies 2

28.08, sobota, Komedie, komedie: Dżentelmeni

29.08, niedziela, Kobieta z kamerą: Dokąd teraz?

30.08, poniedziałek, Siła Muzyki: Blues Brothers 2000

31.08, wtorek, Otwarci na świat: Dumni i wściekli

Plenerowe kino letnie w Zakopanem

Repertuar festiwalu został tradycyjnie podzielony na dni tematyczne, z których trzy – wtorki, czwartki i niedziele odbywają się pod patronatem Banku BNP Paribas i poruszają tematykę Celów Zrównoważonego Rozwoju:

Poniedziałki: Siła Muzyki – zobaczymy filmy o tematyce muzycznej, w tym wyjątkowy dokument „Skandal. Ewenement Molesty” o początkach polskiej sceny hip-hopowej, rozśpiewany „La La Land”, biograficzną „Whitney” i głośne „Narodziny gwiazdy” z Lady Gagą i Bradleyem Cooperem.

Wtorki: Otwarci na świat, kiedy na ekranie pojawią się filmy, zwracające uwagę na 10. Cel Zrównoważonego Rozwoju: Mniej nierówności, w tym najnowszy film złotego dziecka światowego kina Xaviera Dolana „Mathias i Maxime”, a także obsypany nagrodami na międzynarodowych festiwalach filmowych, pełen drobnych gestów współczucia i miłości „Kafarnaum”.

Oscarowe środy stały się tradycją festiwalu – zobaczymy m.in. „Parasite”, który wywrócił do góry nogami światową kinematografię oraz słynnego „Jokera” Todda Phillipsa z oscarową rolą Joaquina Phoenixa, a także nominowaną do najważniejszej nagrody filmowej „Zimną Wojnę” Pawła Pawlikowskiego ze wspaniałymi rolami Joanny Kulig, Tomasza Kota, Agaty Kuleszy i Borysa Szyca.

Czwartki: Świat Cię potrzebuje czyli filmy wspierające działania w dziedzinie klimatu. Cykl rozpoczyna „Home – S.O.S. Ziemia!”, a dopełnia brutalnie szczera „Kraina miodu” pokazująca bezmyślną eksploatację natury przez człowieka oraz „Lorax” – propozycja dla całej rodziny, zbudowana wokół marzenia znalezienia prawdziwego drzewa w świecie, w którym wszystkie lasy zostały wycięte.

Piątki ze Storytel: na ekranie pojawią się najgłośniejsze adaptacje filmowe, wśród nich: „Tajemniczy ogród” Marca Mundena z Colinem Firthem, „Dziewczyna z pociągu” Tate Taylor i dwa filmy Guya Ritchiego o najsłynniejszym detektywie świata „Sherlocku Holmesie”.

W soboty królują komedie, a wśród nich sensacja ostatniego sezonu „Palm Springs”, zwariowana, brawurowa komedia w reżyserii Guya Ritchiego „Dżentelmeni”, klasyczny kryminał
w humorystycznym wydaniu czyli „Na noże” Riana Johnsona oraz propozycja dla całej rodziny „Sekretne życie zwierzaków domowych”.

Niedziele: Kobieta z kamerą czyli produkcje pokazujące wyraziste kobiety po obu stronach kamery – zobaczymy artystyczne arcydzieło „Portret kobiety w ogniu” Céline Sciammy, „Proxima” Alice Winocour z Evą Green w roli wyjątkowej astronautki oraz superbohaterka „Wonder Woman” ze zjawiskową Gal Gadot w reżyserii Patty Jenkins. Tego dnia wyświetlamy filmy o wzmacnianiu pozycji kobiet i dziewczyn, reżyserowane przez kobiety, o kobietach i z kobietami w rolach głównych.

Pamiętajcie, aby zawsze zabrać ciepłą bluzę, zamówcie popcorn i rozsiądźcie się wygodnie – życzymy wspaniałych letnich seansów!