Teraz Czytasz
Koncert Duch Gór
11 czerwca 2022

Koncert Duch Gór

Iga Kaczmarczyk
Koncert Trebunie-Tutki & Quintet Urmuli z Gruzji

Trebunie-Tutki & Quintet Urmuli z Gruzji zagrają wyjątkowy koncert Duch Gór  “The Spirit of the Mountains” na stulecie Gmachu Głównego Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem.

Artyści polscy i gruzińscy zabiorą nas w niezwykłą podróż muzyczną do tatrzańsko-kaukaskiego świata. Trebunie-Tutki i Urmuli z Gruzji połączyły góry i jeden, tatrzańsko-kaukaski, Duch Gór. Prastare tradycje tych regionów nie giną, oba zespoły wskrzeszają je w pieśniach i opowieściach. Oryginalne instrumentarium, stroje i wielogłosowy, polifoniczny śpiew przeniosą nas w krainy urzekające surowym pięknem: bliskie nam krajobrazy tatrzańskie i zielone doliny Kaukazu. “Duch Gór” Trebuniów Tutków z Zakopanego i Quintetu Urmuli z Tbilisi dowiódł, że dzieli ich tylko język i odległość.

Koncert rozpocznie obchody jubileuszu Gmachu Głównego i równocześnie zakończy pierwszą konferencję Mountain Panorama International Cultural Heritage Conference, która odbędzie się w murach odnowionego gmachu.

Zobacz Też
dzien-sybiraka

Duch Gór już 11 czerwca obok Gmachu Głównego Muzeum Tatrzańskiego – ul. Krupówki 10 (scena plenerowa) o godzinie 20.00. Wstęp wolny!

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry