Koncert Megitza & Mirga Pete

W najbliższy piątek, 12 lipca 2024 roku o godzinie 18:00 w Kawiarni Kawa & Kultura w Stacji Kultura Zakopane odbędzie się kolejne wydarzenie letniego cyklu koncertów – tym razem będzie to występ duetu „Megitza & Mirga Pete” łączącego blues-rocka z muzyką góralską, cygańską i bałkańską.

Małgorzata Babiarz (Megitza) jest znana z kompozycji łączących muzykę etno, folk i akustyczną alternatywę. Zaczęła karierę w Chicago w 2008 roku i do chwili obecnej wydała 8 albumów. Była uczestniczką The Voice of Poland, programu w którym widownia pokochała ją za jej niesamowity talent i charyzmę. 

Piotr Ondycz (Mirga Pete), pierwszy polski Rom grający Gypsy Rock, rozpoczął grę na gitarze w wieku 4 lat, a pierwsze koncerty dawał już w wieku 9 lat. Całkowitym poświęceniem muzyce, zapracował na uznanie ze strony najbardziej znanych twórców. Współpracuje między innymi z zespołem Kale Bała, a obecnie jest gitarzystą zespołu Viki Gabor.

Stacja Kultura bierze czynny udział w promocji lokalnych (i nie tylko) artystów, tworząc tym samym idealne miejsce na rozwój i rozrywkę. Poprzez cykl letnich koncertów, chcemy zaprezentować gościom różne style muzyczne uzupełnione nutą świeżości. 

Wstęp oczywiście wolny!

Autor(ka):