Teraz Czytasz
Konferencja biegowa z udziałem gwiazd
20 - 21 października 2023

Konferencja biegowa z udziałem gwiazd

Zakoplan - Twój przewodnik po Zakopanem

„Biegowe 360 stopni – konferencja Zakopane 2023” to atrakcyjna propozycja dla wszystkich, którzy kochają bieganie. Konferencja, w której udział wezmą m.in. znakomici polscy lekkoatleci, w tym medaliści mistrzostw świata i Europy, odbędzie się 21 i 22 października w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.

Ruszyły już zapisy do udziału w tym wydarzeniu, któremu towarzyszyć będzie kolejna odsłona biegu „Dycha Pod Krokwią”. Gwiazdami konferencji będą znakomici polscy biegacze – Joanna Jóźwik i Adam Kszczot, trener polskich biegaczek na dystansie 400 metrów Aleksander Matusiński i trener polskich maratończyków Jacek Kostrzeba. Konferencję poprowadzi były medalista mistrzostw świata Marek Plawgo, a to nie koniec znanych postaci, bo do Zakopanego przyjadą tez m.in. rekordzista Polski w maratonie Henryk Szost, specjalista w biegach górskich i organizator jednego z największych festiwali górskich Piotr Hercog. Gośćmi będą także eksperci portalu bieganie.pl – Artur Kozłowski i Mikołaj Raczyński.

W programie konferencji są nie tylko ciekawe wykłady byłych zawodników i trenerów, ale także spotkania ze specjalistami w dziedzinie social mediów, w tym warsztaty z prowadzenia konta TikTok przez aktywnego sportowca. Będzie też warsztat praktyczny z mistrzynią świata młodzieżowców w biegach narciarskich Izabelą Marcisz. Każdego dnia w planach są poranki biegowe z gwiazdami sportu – w sobotę z Joanną Jóźwik i Markiem Plawgo, a w niedzielę z Adamem Kszczotem.

– Poruszymy też bardzo ważne tematy dla biegaczy po czterdziestym roku życia, powiemy o tym, jak ważny jest dobór butów do biegania czy też przybliżymy założenia związane z wykorzystaniem hipoksji i treningu wysokogórskiego w życiu biegacza – dodaje Artur Kozłowski. W programie są też bez wątpienia wartościowe spotkania z dr Mateuszem Janikiem, specjalistą ortopedii, który wskaże skuteczne metody regeneracji i profilaktyki zdrowotnej, oraz fizjoterapeutką dr Urszulą Biernat, która w teorii i praktyce analizować będzie technikę biegu dla wskazania prawidłowych wzorców.

– Odbiorcą konferencji ma być całe środowisko biegowe, czyli osoby amatorsko uprawiające różne formy biegu, choćby biegi po górach, jogging, biegi przełajowe, na bieżni, ale także zawodnicy startujących w profesjonalnych imprezach. Zależy nam, by skupić się nie tylko na popularyzacji biegów, a co za tym idzie propagowaniu zdrowego i aktywnego trybu życia, ale również poszerzaniu wiedzy społecznej o możliwościach uprawiania biegania w sposób bezpieczny oraz integracji środowiska skupionego wokół aktywności biegowych – dodaje Kozłowski.

Zobacz Też

Zapisy do udziału w wydarzeniu „Biegowe 360 stopni – konferencja Zakopane 2023″ przyjmowane są pod adresem mailowym run@aktywnypolak.pl, a wszystkie szczegóły dotyczące atrakcyjnych pakietów i szczegółowego programu konferencji dostępne są na stronie internetowej http://biegowe360.pl/.

Fot. Facebook/COS OPO Zakopane. Tekst: materiały COS OPO Zakopane

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry