Teraz Czytasz
Kto się cieszy, ten nie grzeszy. Jan Fudala
19 lutego - 09 kwietnia 2022

Kto się cieszy, ten nie grzeszy. Jan Fudala

Iga Kaczmarczyk
Kto się cieszy, ten nie grzeszy. Jan Fudala

Najnowsza wystawa malarstwa na szkle prezentowana w willi Czerwony Dwór to wyjątkowa okazja, żeby znającym twórczość Jana Fudali przypomnieć ją chociaż częściowo, a nieznającym przedstawić jego pełne fantazji i barwne, buchające emocjami obrazy na szkle, które nie pozostawią nikogo z  odbiorców obojętnym. Tytuł wystawy został zaczerpnięty z jego ostatniej opowieści o góralskim świecie,  stanowiącej zarazem credo artystyczne Artysty.

Jan Fudala (1951-2008) był postacią renesansową i bardzo, bardzo kochał życie. Jego pasjami obdarzyć można kilka osób. Związany z Rabką i Zakopanem był przede wszystkim artystą malarzem uprawiającym witrochromię, ale znany był także jako sportowiec, trener, kierownik zespołów, znakomity tancerz, animator kultury, muzealnik, pisarz i poeta, satyryk, wychowawca młodzieży.  Występował także w kilku filmach, m.in. w „Legendzie Tatr” czy „Rodzie Gąsieniców”.  

Wystawa ukazuje jedynie niewielką część dorobku Jana Fudali, prezentując bogactwo i wielostronność jakże twórczej duszy Artysty. Wystawa czynna będzie do 9 kwietnia w Centrum Kultury Rodzimej Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27.

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry