Lekcje muzealne w Atmie

„Kultura Dostępna” to projekt Muzeum Narodowego w Krakowie, dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jednym z jego fundamentów są bezpłatne lekcje muzealne, które w ubiegłym sezonie cieszyły się takim powodzeniem, iż postanowiono przedłużyć przedsięwzięcie także na rok 2016.

W akcji udział bierze także Zakopiański Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, czyli Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma”. W ramach projektu proponujemy uczniom wszystkich typów szkół: przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych zajęcia edukacyjne na wystawie biograficznej poświęconej polskiemu kompozytorowi Karolowi Szymanowskiemu oraz jego związkom z Podhalem. Obecnie w „Atmie” można oglądać po raz pierwszy pokazywane w Zakopanem szkice partytury baletu Harnasie op. 55 Karola Szymanowskiego oraz nowe tablice dopełniające stałą ekspozycję o informacje na temat życia i twórczości kompozytora.

Tematy:

1.Muzyczny dom (lekcje dla przedszkoli i szkoły podstawowej)
2.Kim byli Harnasie – opowieść muzyczna ( lekcje dla przedszkoli i szkoły podstawowej)
3.W zakopiańskim stylu – podhalańskie inspiracje (lekcje dla szkół gimnazjalnych)
4.Zakopiańska bohema – międzywojnie pod Tatrami (lekcje dla szkół ponadgimnazjalnych)

Terminy:

– 25 października
– 26 października
– 27 października
– 28 października
– 8 listopada
– 9 listopada
– 10 listopada
– 15 listopada
– 16 listopada
– 17 listopada

W każdym terminie lekcje odbywają się o godzinach: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00 i trwają 60 minut. Muzeum zapewnia nie tylko osobę prowadzącą zajęcia, ale także wszelkie materiały plastyczne. W trosce o to, by dzieci czuły się komfortowo i jak najwięcej wyniosły z lekcji dbamy o to, by grupy nie przekraczały 25 uczestników.

Ze względu na duże zainteresowanie obowiązuje rezerwacja miejsc, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Rezerwacji można dokonać pod numerem telefonu 1820 20040,a także mailowo: agiewont@mnk.pl.

Szczegółową ofertę lekcji muzealnych we wszystkich Oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie znajdą Państwo na stronie: http://mnk.pl/szkoly-i-nauczyciele

Autor(ka):