Teraz Czytasz
Małopolska Joy Ride Festiwal 2019 za nami

Małopolska Joy Ride Festiwal 2019 za nami

Zakoplan - Twój przewodnik po Zakopanem
Małopolska Joy Ride Festiwal 2019 za nami

Kurz na trasach i emocje nie z tej ziemi powoli opadają. Ciężko ubrać w słowa to co działo się na małopolska joy ride bike festiwal’u przez ostatnie trzy dni. Ponad 1300 zawodników mierzyło się w 8 różnych konkurencjach na stoku w Kluszkowcach i okolicznych trasach. Były wycieczki, szkolenia, konkursy, piękna pogoda i oczywiście byliście wy. Rowerzyści, którzy są definicją festiwalu. Rower, uśmiech, pozytywna energia – czego chcieć więcej?

REKORD FREKWENCJI.

Mimo fatalnych prognoz pogody i śniegu, który jeszcze kilka dni temu zalegał na stoku, mamy nieprawdopodobny rekord frekwencji! Liczba zawodników, kibiców, fotoreporterów – osób, które kochają rowery przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. OFICJALNIE wiemy, że liczba osób, które brały udział w Małopolska Joy Ride Festiwal 2019 przekroczyła 1300 osób! Ilu widzów, kibiców znajomych? Możemy zaryzykować stwierdzenie, że było ich 3 razy tyle!!

NAJLEPSZA NA ŚWIECIE ROWEROWA RODZINA.

Byli u nas wszyscy – jedni z najlepszych na świecie dirtowców – Bracia Szymon i Dawid Godziek, Morgan Such – znana zawodniczka enduro z teamu Marin Bikes, Sławek Łukasik – najbardziej utytułowany polski zjazdowiec, a nawet sławny na całym świecie ze zjazdu z K2 narciarz Andrzej Bargiel. Co sprawia, że co roku festiwal cieszy się coraz większym zainteresowaniem? Chyba to, że jest przygotowywany przez rowerzystów dla rowerzystów. Bez tak wspaniałych ludzi, festiwal nie miał by się po co odbywać. Niezależnie od wieku, płci, posiadanych umiejętności czy sprzętu każdy kto przyjeżdża do Kluszkowiec wie, że do domu wróci odmieniony. Pozytywna energia, którą wręcz wyczuwa się w powietrzu, sprawia, że pękają wszystkie bariery. Na festiwalu nie ma miejsce na politykę, kłótnie czy agresje. Jest za to jazda na rowerze, zabawa na imprezach i cieszenie się życiem!

Poszczególne konkurencje:

FLY BAG
Podczas niezwykle spektakularnej i widowiskowej kategorii Flybag, Ola Ciupak z Rzeszowa, jako pierwsza kobieta w Polsce wykonała backfilpa na na ważącym 18 kilogramów freeride’owym rowerze typu full suspension.
Natomiast reprezentant Krakowa, Paweł Stachak jako pierwszy w Polsce wylądował frontflip double barspin, a chwilę później dorzucił do niego backlfip double barspin to late no hander, nie zostawiając tym samym żadnych złudzeń swoim rywalom.

MARIN WHIP CONTEST
Takiego whipa contest’u chyba jeszcze w Polsce nie było. Za nami pierwszy frontflip w historii Małopolska Joy Ride Festiwal!! Jego wykonawca Marcin Rot ‚ROTACJA’, poza wiecznym szacunkiem, za swoje stylowe loty zgarnął tytuł Whip-Mastera! Z powodu zabójczej wręcz frekwencji sobotni whip contest został rozstrzygnięty niemal przed samym zachodem słońca. Klimat rowerowego Jam’u jaki stworzyli zawodnicy i ponad setka kibiców, to coś co na długo zapadnie w naszej pamięci!

Kärcher dual slalom
Ściganie ramię w ramię zawsze dostarcza niesamowitych emocji! W tym roku z ponad 200 zawodników, którzy stanęli na starcie eliminacji najszybszy okazał się Adrian Purzycki z ekipy Born To Bike. Bardzo dobrze zaprezentowała się też ekipa Gravity Revolt, która w kategorii junior zajęła wszystkie 3 stopnie podium!

Garmin Enduro
W tym roku na starcie zawodów enduro stanęło prawie 200 osób! Trzeba przyznać, że to właśnie ta dyscyplina rozwija się najszybciej z wszystkich zarówno w Polsce jak i na świecie! Apropos świata.. To, że Robert Piekara jest szybki udowodnił już w zeszłym roku na zawodach z serii Enduro World Series, ale żeby drugiemu w Polsce dołożyć 20 sekund? Panie Robercie.. Szacuneczek!

BT PROJECT PUMPTRACK
To było coś. Pogoda wstrzeliła się idealnie w przerwę między kwalifikacjami i finałami. Niezależnie od tego czy na starcie stawał 8 letni skrzat, czy najszybszy z wszystkich Bartek Giemza, rodzinna atmosfera sprawiła, że zawody przebiegły bez stresu i każdy zakończył je z uśmiechem na twarzy!

JOY RIDE DOWNHILL

Na starcie pierwszej edycji Pucharu Polski w zjeździe stanęło w tym roku przeszło 350 zawodników! To właśnie ta konkurencja była pierwszą festiwalową dyscypliną! Od 8 lat setki zawodników stają na starcie niezwykle technicznej trasy i przesuwają granicę w poszukiwaniu limitu prędkości. W tym roku najszybszym zawodnikiem okazał się Damian Konstanty z Gravity Revolt, a jego młodszy klubowy kolega Wojtek Ranosz zdeklasował rywali w kategorii Junior!

Kids Race
Hit – ponad setka dzieciaków zmierzyła się na specjalnie przygotowanej trasie! Emocje nie z tej zmieni! Do tej pory zastanawiamy się, kto bardziej przeżywał cały wyścig – rodzice czy dzieci. Jedno jest pewne, czym skorupka za młodu nasiąknie.. i tak dalej…

Zobacz Też

CYKLOKARPATY MARATON

W sobotę 18 maja 2019 roku odbył się trzeci w tym sezonie etap Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty. I jak zwykle na Gorce można było liczyć – emocji nie zabrakło!
Słoneczna pogoda, lekki wiatr, wiosna w pełnym rozkwicie… w takich właśnie okolicznościach przyrody ścigali się uczestnicy maratonu Cyklokarpaty w Kluszkowcach. Trasa oczywiście łatwa być nie mogła – w końcu to Gorce, a w nich jedne z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej malowniczych tras w naszym kraju.

Królewski dystans Giga wyniósł w Kluszkowcach 70,5 km i został wybrany przez 36 uczestników, w tym przedstawicieli kategorii Elita dla zawodników licencjonowanych. Najlepszymi w Giga Open okazali się Marcin Rydel z Synergy Racing Team (czas: 04:30:11)

100 % emocji dostarczało nam WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE! Szosowo szutrowe wycieczki trasami velo małopolska, rowerowa akademia juniora czy konkursy z nagrodami to tylko mała część atrakcji, jakie mogliśmy zorganizować razem z naszym głównym patronem!
“Małopolska Na Rowery!” – dobrze, że jest ktoś kto uświadamia Polaków i popycha ich w stronę aktywnego trybu życia!

Na koniec podziękowania dla patronów, sponsorów, ludzi dobrej woli. Bez was nie było by festiwalu.
Partner tytularny: Małopolska
Sponsorzy: Garmin, Specialized, Marin, Maxxis, Fox, Karcher, Shimano, BIKE by SG
Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull
Partnerzy: Czorsztyn Ski, Nadleśnictwo Krościenko, Polski Związek Kolarski, Extreme Trauma Team
Patroni medialni: BikeBoard, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, INFOGRAM.pl, TVP Kraków.
Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, Polish 4x open,
72D, Velo Małopolska

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry