Małopolski Festiwal Innowacji

Małopolski Festiwal Innowacji (19 – 25 października) to święto innowacji i nowych technologii. Przez tydzień uczestnicy będą rozmawiali o innowacjach, przedsiębiorczości, współpracy pomiędzy nauką i biznesem. Tegoroczny Festiwal, z uwagi na pandemię koronawirusa, w większości odbędzie się online.

Podobnie jak w poprzednich latach Festiwal zainauguruje konferencja, której tematem przewodnim będzie ekonomia współdzielenia. Konferencja odbędzie się online i nadawana będzie ze studia w Krakowie. Do programu po roku przerwy powracają warsztaty z serii „Przy kawie o innowacjach”. Ta lubiana przez uczestników formuła tym razem również będzie miała charakter online. W programie znajdziemy także „Idea Development Camp 2020”, czy „Śniadanie z przedsiębiorcą”, podczas którego zaproszeni goście będą wygłaszać tematyczne prezentacje dotyczące biznesu. Spotkanie ma służyć nawiązaniu efektywnej współpracy w zakresie wykorzystania badań i możliwości ich wdrożenia w działalność firmy.

W obecnej sytuacji wyzwaniem było przygotowanie wystawy wynalazków, której formuła ma być tegoroczną niespodzianką. Podczas Festiwalu odbędzie się także szereg różnorodnych wydarzeń organizowanych przez Partnerów. Choć w większości znajdą się w przestrzeni wirtualnej, niektóre pozostaną w wydaniu stacjonarnym, choć ich formuła będzie zależeć od aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny, na część niektóre obowiązywać będzie rezerwacja miejsc. Szczegóły warto sprawdzić na stronie innowacyjna.malopolska.pl.