Freeride Academy, Szałas Na Polanie i Moc Gór – Spotkania z Filmem Górskim zapraszają na imprezę na Polanie Biały Potok jakiej dawno nie było!
W ciągu trzech dni do Waszej dyspozycji będą ludzie gór i sportu, którzy poprowadzą świetne warsztaty, wyprawy i treningi – wieczorami czekają na Was rozmowy przy ognisku w zacnym towarzystwie. W tym roku do Transferu dołączył Festiwal Moc Gór – Spotkania z Filmem Górskim, który dodatkowo zadba o aspekt kulturalny wydarzenia.
ORIENTACYJNY PLAN IMPREZY
25.06.2021 (piątek)
od 15:00 – przyjazdy pierwszych gości
18:45-20:15 – #kyrgyztango – spotkanie w ramach Festiwalu Moc Gór z Szymonem Styrczulą, Michałem Ślusarczykiem, Marcinem Kinem i Kubą Hornowskim (Kino Sokół)
21:00 – rozgrzewkowe ognisko powitalne na Polanie
26.06.2021 (sobota)
8:30-10:30 – śniadanie na Polanie/Bistro Repeta
6:00-18:00 – warsztaty outdoorowe w terenie
19:00 – joga w plenerze
21:00 – oficjalny start imprezy, przemówienia, oklaski, owacje, alkohol, DJ, ognisko, konkursy, gry i zabawy
27.06.2021 (niedziela)
od 8:00 – śniadanie na mecie Tatra Race Run (Siwa Polana)
6:00-16:00 – warsztaty outdoorowe w terenie
17:00 – powrót do rzeczywistości/wyjazdy do domów
Czeka na Was moc atrakcji, ale śpieszcie z zapisami! Co możecie robić podczas Międzygalaktycznego Transferu?
Fast Hiking jest formą szybkiego przemieszczania się po górach, stanowiącym pomost pomiędzy zwykłym wędrowaniem a biegami górskimi. Dzięki tej idei, połączonej z filozofia light&fast jesteśmy w stanie pokonać dużo więcej terenu i maksymalnie wykorzystać nasz czas w górach. Podczas zajęć skupimy się na efektywnym pokonywaniu terenu w tempie dostosowanym do własnych możliwości, wykorzystaniu kijków trekingowych w trakcie podejścia oraz nauczymy się zbiegać w dół tak, aby odciążać kolana.
Prowadzący: Paulina Figura – Przewodnik Tatrzański oraz wieloletnia zawodniczka narciarstwa wysokogórskiego i członkini kadry narodowej w tej dyscyplinie. Zawodowo i życiowo związana z Tatrami.
Wycieczka rowerowa enduro połączona z elementami szkolenia: prawidłowa pozycja na rowerze MTB, technika pokonywania zakrętów oraz pokonywanie stromych zjazdów. Prowadzący: Marcin Bukowski – pasjonat sportów górskich w tym rowerowego enduro. Założyciel Stowarzyszenia Rowerowe Podhale i uczestnik zawodów rowerowych enduro. Pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Wyprawa na Orlą Perć – najtrudniejszy szlak w Tatrach polskich. Wysokie szczyty, wąskie granie, duuuża ekspozycja, zapierające dech w piersiach widoki to wizytówka tej trasy. Podczas wycieczki pokonacie najpiękniejsze fragmenty tej podniebnej ścieżki. Tempo wycieczki jest zaplanowane dla średnio zaawansowanych turystów, ale każdy z uczestników musi posiadać całkiem dobrą formę (ok. 1200 m podejścia i ponad 20 km). Uczestnicy będą wyposażeni w niezbędny sprzęt do asekuracji (uprząż, kask i system do asekuracji), a nad ich bezpieczeństwem będzie czuwał licencjonowany Przewodnik Tatrzański. Prowadzący:
Michał Ślusarczyk: rodowity Zakopiańczyk, Przewodnik Tatrzański (od 2011), Ratownik Ochotnik TOPR (od 2010). Zimą pracuje jako instruktor freeride’u i razem z Freeride Academy przemierza góry całego świata. Z zamiłowania podróżnik, który nie stroni od dobrego towarzystwa i dobrej zabawy.
Tatra Girls – aktywny weekend tylko dla dziewczyn: dwa dni wycieczek górskich okiem Przewodniczek Tatrzańskich oraz wieczorne zajęcia jogi w plenerze prowadzone przez Asię z Joga Mudra Pod Tatrami. Wyjścia w góry będą dopasowane do kondycji i predyspozycji uczestniczek, a wieczorne tańce w Szałasie na Polanie będą miały charakter koedukacyjny. Prowadzący: Tatra Girls to projekt stworzony przez Przewodniczki Tatrzańskie – Ewę Stopkę i Agnieszkę Szymaszek, czyli dziewczyny dla dziewczyn. Aktywne obozy dla kobiet w Tatrach inspirowane potrzebą bycia w górach i mocą kobiecej energii. Wspólne wędrowania, narty, joga, kąpiele w górskich potokach to nie tylko aktywność, ale też ciekawe spotkania, rozmowy, inspiracje i motywacja jaką dajemy sobie nawzajem. Bo kobieta jest siłą!
Rowery szosowe z widokiem na góry – Tatry to miejsce rozgrywania najpiękniejszych wyścigów szosowych w Polsce. Nie tylko za sprawą ciężkich podjazdów i niezwykle szybkich zjazdów, a również widoków, które przychodzi podziwiać kolarzom. Podczas szkolenia poznacie technikę pokonywania zjazdów i zakrętów, kolarskie obyczaje i zachowania podczas jazdy w grupie oraz najpiękniejsze trasy na Podhalu, Spiszu i Orawie. W zależności od poziomu zgłoszonych osób podzielimy się na grupę ”coffee ride” oraz miłośników mocnej jazdy (80-150 km i 2000-3000 m). Prowadzący: Sebastian Druszkiewicz – absolwent SMS Zakopane, Olimpijczyk (Vancouver 2010, Sochi 2014) w łyżwiarstwie szybkim. Od 5 lat startuje w amatorskich wyścigach na szosie (2 x Mistrz Polski Masters ITT – Road Race; TdP Amatorów: 2 x 1m, 2 x 2m; 1 miejsce w 3-etapowym Nowy Targ Road Challenge).
Spływ Dunajcem na SUP-ach – spływ Przełomem Dunajca kojarzy Ci się wyłącznie z flisakami, tratwami i wycieczką szkolną? Pora to zmienić i zaliczyć spływ na SUP-ie! Podczas całego dnia z ekipą SUP Kultura odbędziesz szkolenie typu “intro’ na Jeziorze Czorsztyńskim by następnie zmierzyć się z nieprzewidywalnym Dunajcem (sugerujemy zapisy osobom wcześniej związanym już ze sportami wodno-deskowymi!). Prowadzący: Sup Kultura to krakowscy promotorzy pływania na SUP-ie, gdzie trzonem ekipy jest Santa i Sara. To oni od lat zarażają kolejne rzesze ludzi pozytywną zajawką i podróżują z deską niemal po całym świecie.
Świnica Trawersem Dżentelmena – po blisko trzech latach zamknięcia szlak na Świnicę przez Zawrat został otwarty na nowo. Jest to jeden z bardziej wymagających szlaków w tym rejonie. Długie odcinki łańcuchów, piękne widoki na Dolinę Pięciu Stawów oraz zapierająca dech w piersiach panorama z wierzchołka czyni tę wycieczkę niezapomnianą przygodą.Tempo wycieczki zaplanowane jest dla średnio zaawansowanych turystów, ale każdy z uczestników musi posiadać całkiem dobrą kondycję (ok. 1300 m podejścia i ponad 20 km istnieje możliwość zjazdu kolejką z Kasprowego Wierchu opcja dodatkowo płatna). Prowadzący:
Michał ”Bolo” Trzebunia: Wysokogórski Przewodnik Tatrzański II klasy, Instruktor Narciarstwa i Wspinaczki. Wyjątkowo doświadczony w górach nie tylko latem, ale również zimą. Jeden z pionierów narciarstwa pozatrasowego w Polsce.
Rowery elektryczne enduro z sezonu na sezon zyskują mocno na popularności. Dzięki e-wsparciu w terenie górskim jesteśmy w stanie pokonać znacznie dłuższe dystanse przy jednoczesnym zachowaniu przyjemności z jazdy. Dzięki uprzejmości wypożyczalni Bike Point do dyspozycji uczestników wycieczki będą rowery premium marek HaiBike i Husqvarna (amortyzacja 160 mm, silnik 85 Nm, bateria 650 Ah, zasięg do 60 km w terenie extreme) w preferencyjnych cenach. Prowadzący: Bartek Gostyński – kiedy nie jeździ na nartach to jeździ na rowerze, jak nie jeździ na rowerze to pływa na windsurfingu czy kitesurfingu. Zimą głównie rozjeżdża świeży puch w Tatrach, a latem wraca do rodzinnego Bielska, gdzie prowadzi wypożyczalnię e-bike’ów i szkolenia pod szyldem Beskid Bike Academy.
Zapisujcie się na stronie wydarzenia, a jeśli macie pytania piszcie/dzwońcie – hi@freerideacademy.pl / 733 666 592
Fot. Freeride Academy