Międzygalaktyczny Transfer Między Sezonami

Zbliża się rewelacyjna impreza na Polanie Biały Potok oficjalnie otwierająca sezon letni dla wszystkich miłośników freeride’u! W ciągu długiego weekendu do Waszej dyspozycji będą ludzie gór i sportu, którzy poprowadzą świetne warsztaty, wyprawy i treningi.

Impreza, jak i jej program, ma luźny charakter z naciskiem na integrację i miłe spędzenie długiego weekendu, dlatego przyjeżdżając w Tatry możecie uczestniczyć w programie w pełnym wymiarze, dołączyć tylko w niektóre dni lub po prostu podążać swoimi ścieżkami w ciągu dnia i wspólnie relaksować się wieczorami. Uczestnicy Międzygalaktycznego Transferu mogą skorzystać z zakwaterowania na polu campingowym lub w proponowanych pokojach gościnnych. W luźnej i jak zawsze sportowej atmosferze wszyscy spotkają się w Szałasie na Polanie. Będzie można Trochę się spocić, może trochę ubrudzić, a na koniec dnia przepłukać gardła i zrelaksować się przy ognisku.

Fot. Freeride Academy

PROGRAM

15.06.2022 (ŚRODA)

od godz.16:00 – przyjazdy pierwszych gości

godz. 20:00 – rozgrzewkowe ognisko powitalne na Polanie

16.06.2022 (CZWARTEK)-18.06.2022 (SOBOTA)

godz. 6:00-18:00 – aktywności/czas wolny

godz. 20:00 – ognisko/impreza

19.06.2022 (NIEDZIELA)

godz. 6:00-18:00 – aktywności/czas wolny

po godz. 18:00 – powrót do rzeczywistości/wyjazdy do domów.

AKTYWNOŚCI

16.06.2022 (CZWARTEK)

VIA FERRATY

Via Ferrata („stalowa droga”) to pomysł na bezpieczne zdobywanie pięknych szczytów, pokonywanie stromych górskich ścian czy głębokich kanionów. Wspinacze poza kaskiem i uprzężą wyposażeni są w specjalne systemy asekuracji i poruszają się po przygotowanych i zabezpieczonych stalowych drogach. Trasy o różnym poziomie trudności sprawiają radość zarówno początkującym, jak i zaawansowanym turystom górskim. W ramach szkolenia odwiedzimy słowackie via ferraty w miejscowości Skałka, a podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się jak bezpiecznie poruszać się po “stalowych drogach”, w jaki sposób używać specjalistycznego sprzętu do asekuracji, jak wybrać i zaplanować odpowiednią trasę oraz jak radzić sobie w sytuacjach awaryjnych.

 • Wymagany sprzęt: plecak, odpowiedni do panującej pogody ubiór, kurtka przeciwdeszczowa, buty sportowe/do chodzenia po górach
 • Czas zajęć: 8-10h (z dojazdami)
 • Cena z dojazdem Kościelisko-Ferraty-Kościelisko: 300 zł/os

17.06.2022 (PIĄTEK)

GRAŃ ROHACZY

Najpiękniejszy, a zarazem jeden z najtrudniejszych szlaków w Tatrach Zachodnich, nazywany “Orlą Percią Tatr Zachodnich”. Widokowe przejście granią na pewno usatysfakcjonuje miłośników dużych ekspozycji. Tempo wycieczki jest zaplanowane dla średnio zaawansowanych turystów, ale każdy z uczestników musi posiadać całkiem dobrą formę (ok. 1500 m podejścia i blisko 20 km). Uczestnicy będą wyposażeni w niezbędny sprzęt do asekuracji (uprząż, kask i system do asekuracji), a nad ich bezpieczeństwem będzie czuwał licencjonowany Przewodnik Tatrzański. Rohacze zaatakujemy od strony Doliny Chochołowskiej lub Rohackiej i płaską część dolin planujemy pokonać na rowerach.

 • Czas zajęć: 8-9 h
 • Wymagany sprzęt: plecak, odpowiedni do panującej pogody ubiór, kurtka przeciwdeszczowa, buty sportowe/do chodzenia po górach
 • Cena: 250 zł/os (wypożyczenie roweru +60 zł)

18.06.2022 (SOBOTA)

MNICH

Najbardziej charakterystyczna iglicka nad Morskim Okiem, od której większość zaczyna pozaszlakową turystykę w Tatrach. Wariantów zdobycia szczytu jest kilka, ale my zabierzemy Was najprostszą drogą przez tzw. “płytę”, która mimo to nadal ma charakter wspinaczkowy i wymaga asekuracji liną. Nad bezpieczeństwem wyjścia czuwać będzie licencjonowany Wysokogórski Przewodnik Tatrzański. Niezapomniane widoki gwarantowane! 

 • Czas zajęć: 6-7 h
 • Wymagany sprzęt: plecak, odpowiedni do panującej pogody ubiór, kurtka przeciwdeszczowa, buty sportowe/do chodzenia po górach
 • Cena: 600 zł/os (w tym wypożyczenie sprzętu wspinaczkowego) 

ORLA PERĆ

Orla Perć to najtrudniejszy szlak w Tatrach polskich. Wysokie szczyty, wąskie granie, duuuża ekspozycja, zapierające dech w piersiach widoki to wizytówka tej trasy. Podczas wycieczki pokonacie najpiękniejsze fragmenty tej podniebnej ścieżki. Tempo wycieczki jest zaplanowane dla średnio zaawansowanych turystów, ale każdy z uczestników musi posiadać całkiem dobrą formę (ok. 1200 m podejścia i ponad 20 km). Uczestnicy będą wyposażeni w niezbędny sprzęt do asekuracji (uprząż, kask i system do asekuracji), a nad ich bezpieczeństwem będzie czuwał licencjonowany Przewodnik Tatrzański.

 • Czas zajęć: 7-8 h
 • Wymagany sprzęt: plecak, odpowiedni do panującej pogody ubiór, kurtka przeciwdeszczowa, buty sportowe/do chodzenia po górach
 • Cena: 250 zł/os

19.06.2022 (NIEDZIELA)

ROWERY ENDURO (SHUTTLE BUS):

Wycieczka rowerowa połączona z elementami szkolenia: prawidłowa pozycja na rowerze MTB, technika pokonywania zakrętów oraz pokonywanie stromych zjazdów. Jeździmy przy wsparciu busa, który pomoże nam zredukować męczące podjazdy na rzecz większej ilości zjazdów. W zależności od ilości zgłoszonych osób planujemy podział na grupy.

 • Czas zajęć: 4-5 h
 • Wymagany sprzęt: sprawny rower enduro/MTB, kask, ochraniacze kolan i łokci
 • Cena: 250 zł/os/dzień

ROWERY ELEKTRYCZNE ENDURO

Rowery elektryczne z sezonu na sezon zyskują mocno na popularności. Dzięki e-wsparciu w terenie górskim jesteśmy w stanie pokonać znacznie dłuższe dystanse przy jednoczesnym zachowaniu przyjemności z jazdy. Zabierzemy Was na widokową wycieczkę po okolicy, która w pełni pozwoli Wam odkryć uroki elektryków i ich możliwości.

 • Czas zajęć: 4-5h
 • Wymagany sprzęt: kask
 • Cena z wypożyczeniem e-bike: 400 zł/os/dzień

Zapisy i więcej informacji dostępne są tutaj.

Fot. Freeride Academy

Autor(ka):