Teraz Czytasz
Międzygalaktyczny Transfer Między Sezonami
16 - 19 czerwca 2022

Międzygalaktyczny Transfer Między Sezonami

Iga Kaczmarczyk
Międzygalaktyczny transfer między sezonami na Polanie Biały Potok

Zbliża się rewelacyjna impreza na Polanie Biały Potok oficjalnie otwierająca sezon letni dla wszystkich miłośników freeride’u! W ciągu długiego weekendu do Waszej dyspozycji będą ludzie gór i sportu, którzy poprowadzą świetne warsztaty, wyprawy i treningi.

Impreza, jak i jej program, ma luźny charakter z naciskiem na integrację i miłe spędzenie długiego weekendu, dlatego przyjeżdżając w Tatry możecie uczestniczyć w programie w pełnym wymiarze, dołączyć tylko w niektóre dni lub po prostu podążać swoimi ścieżkami w ciągu dnia i wspólnie relaksować się wieczorami. Uczestnicy Międzygalaktycznego Transferu mogą skorzystać z zakwaterowania na polu campingowym lub w proponowanych pokojach gościnnych. W luźnej i jak zawsze sportowej atmosferze wszyscy spotkają się w Szałasie na Polanie. Będzie można Trochę się spocić, może trochę ubrudzić, a na koniec dnia przepłukać gardła i zrelaksować się przy ognisku.

Fot. Freeride Academy

PROGRAM

15.06.2022 (ŚRODA)

od godz.16:00 – przyjazdy pierwszych gości

godz. 20:00 – rozgrzewkowe ognisko powitalne na Polanie

16.06.2022 (CZWARTEK)-18.06.2022 (SOBOTA)

godz. 6:00-18:00 – aktywności/czas wolny

godz. 20:00 – ognisko/impreza

19.06.2022 (NIEDZIELA)

godz. 6:00-18:00 – aktywności/czas wolny

po godz. 18:00 – powrót do rzeczywistości/wyjazdy do domów.

AKTYWNOŚCI

16.06.2022 (CZWARTEK)

VIA FERRATY

Via Ferrata („stalowa droga”) to pomysł na bezpieczne zdobywanie pięknych szczytów, pokonywanie stromych górskich ścian czy głębokich kanionów. Wspinacze poza kaskiem i uprzężą wyposażeni są w specjalne systemy asekuracji i poruszają się po przygotowanych i zabezpieczonych stalowych drogach. Trasy o różnym poziomie trudności sprawiają radość zarówno początkującym, jak i zaawansowanym turystom górskim. W ramach szkolenia odwiedzimy słowackie via ferraty w miejscowości Skałka, a podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się jak bezpiecznie poruszać się po “stalowych drogach”, w jaki sposób używać specjalistycznego sprzętu do asekuracji, jak wybrać i zaplanować odpowiednią trasę oraz jak radzić sobie w sytuacjach awaryjnych.

 • Wymagany sprzęt: plecak, odpowiedni do panującej pogody ubiór, kurtka przeciwdeszczowa, buty sportowe/do chodzenia po górach
 • Czas zajęć: 8-10h (z dojazdami)
 • Cena z dojazdem Kościelisko-Ferraty-Kościelisko: 300 zł/os

17.06.2022 (PIĄTEK)

GRAŃ ROHACZY

Najpiękniejszy, a zarazem jeden z najtrudniejszych szlaków w Tatrach Zachodnich, nazywany “Orlą Percią Tatr Zachodnich”. Widokowe przejście granią na pewno usatysfakcjonuje miłośników dużych ekspozycji. Tempo wycieczki jest zaplanowane dla średnio zaawansowanych turystów, ale każdy z uczestników musi posiadać całkiem dobrą formę (ok. 1500 m podejścia i blisko 20 km). Uczestnicy będą wyposażeni w niezbędny sprzęt do asekuracji (uprząż, kask i system do asekuracji), a nad ich bezpieczeństwem będzie czuwał licencjonowany Przewodnik Tatrzański. Rohacze zaatakujemy od strony Doliny Chochołowskiej lub Rohackiej i płaską część dolin planujemy pokonać na rowerach.

 • Czas zajęć: 8-9 h
 • Wymagany sprzęt: plecak, odpowiedni do panującej pogody ubiór, kurtka przeciwdeszczowa, buty sportowe/do chodzenia po górach
 • Cena: 250 zł/os (wypożyczenie roweru +60 zł)

18.06.2022 (SOBOTA)

MNICH

Zobacz Też

Najbardziej charakterystyczna iglicka nad Morskim Okiem, od której większość zaczyna pozaszlakową turystykę w Tatrach. Wariantów zdobycia szczytu jest kilka, ale my zabierzemy Was najprostszą drogą przez tzw. “płytę”, która mimo to nadal ma charakter wspinaczkowy i wymaga asekuracji liną. Nad bezpieczeństwem wyjścia czuwać będzie licencjonowany Wysokogórski Przewodnik Tatrzański. Niezapomniane widoki gwarantowane! 

 • Czas zajęć: 6-7 h
 • Wymagany sprzęt: plecak, odpowiedni do panującej pogody ubiór, kurtka przeciwdeszczowa, buty sportowe/do chodzenia po górach
 • Cena: 600 zł/os (w tym wypożyczenie sprzętu wspinaczkowego) 

ORLA PERĆ

Orla Perć to najtrudniejszy szlak w Tatrach polskich. Wysokie szczyty, wąskie granie, duuuża ekspozycja, zapierające dech w piersiach widoki to wizytówka tej trasy. Podczas wycieczki pokonacie najpiękniejsze fragmenty tej podniebnej ścieżki. Tempo wycieczki jest zaplanowane dla średnio zaawansowanych turystów, ale każdy z uczestników musi posiadać całkiem dobrą formę (ok. 1200 m podejścia i ponad 20 km). Uczestnicy będą wyposażeni w niezbędny sprzęt do asekuracji (uprząż, kask i system do asekuracji), a nad ich bezpieczeństwem będzie czuwał licencjonowany Przewodnik Tatrzański.

 • Czas zajęć: 7-8 h
 • Wymagany sprzęt: plecak, odpowiedni do panującej pogody ubiór, kurtka przeciwdeszczowa, buty sportowe/do chodzenia po górach
 • Cena: 250 zł/os

19.06.2022 (NIEDZIELA)

ROWERY ENDURO (SHUTTLE BUS):

Wycieczka rowerowa połączona z elementami szkolenia: prawidłowa pozycja na rowerze MTB, technika pokonywania zakrętów oraz pokonywanie stromych zjazdów. Jeździmy przy wsparciu busa, który pomoże nam zredukować męczące podjazdy na rzecz większej ilości zjazdów. W zależności od ilości zgłoszonych osób planujemy podział na grupy.

 • Czas zajęć: 4-5 h
 • Wymagany sprzęt: sprawny rower enduro/MTB, kask, ochraniacze kolan i łokci
 • Cena: 250 zł/os/dzień

ROWERY ELEKTRYCZNE ENDURO

Rowery elektryczne z sezonu na sezon zyskują mocno na popularności. Dzięki e-wsparciu w terenie górskim jesteśmy w stanie pokonać znacznie dłuższe dystanse przy jednoczesnym zachowaniu przyjemności z jazdy. Zabierzemy Was na widokową wycieczkę po okolicy, która w pełni pozwoli Wam odkryć uroki elektryków i ich możliwości.

 • Czas zajęć: 4-5h
 • Wymagany sprzęt: kask
 • Cena z wypożyczeniem e-bike: 400 zł/os/dzień

Zapisy i więcej informacji dostępne są tutaj.

Fot. Freeride Academy

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry