Teraz Czytasz
Misie (niedźwiedzie!) w zarysie
03 grudnia 2022 - 28 lutego 2023

Misie (niedźwiedzie!) w zarysie

Iga Kaczmarczyk
Misie w zarysie wystawa muzeum tatrzańskiego

Niedźwiedź brunatny to jeden z symboli Tatr.Jego rozmiar, masa oraz charakterystyczna budowa ciała są imponujące, to w końcu największy drapieżnik w Polsce!Z jednej strony, spotkany na szlaku czy w lesie -budzi grozę, z drugiej -jest ulubionym bohaterem autorów książek i kreskówek dla dzieci. Cóż, niedźwiedź to nie miś.

Janusz Domaniewski, wybitny zoolog i kustosz Muzeum Tatrzańskiego mawiał o nim „najhrubszy gazda”. Górale z kolei często wykorzystują motyw niedźwiedzia w regionalnej sztuce czy architekturze. Czy można uznać go zatem za zwierzęcego celebrytę? Czy dzięki swojej popularności jest gatunkiem dobrze poznanym? Czy wiemy, co tak naprawdę je? Ile osobników żyje w Tatrach? W jakiś sposób się je bada? Odpowiedzi na te pytania szukajcie na najnowszej wystawie Muzeum Tatrzańskiego.

Wystawę możecie zobaczyć w Galerii Sztuki w willi Oksza (ul. Zamoyskiego 25) do 28 lutego.Wernisaż odbędzie się 3 grudnia o godzinie 18.00. Wernisaż dla dzieci wraz z mikołajkowym oprowadzaniem edukacyjnym i niespodzianką odbędzie się 6 grudnia – rezerwacji godziny możecie dokonać mailowo(rezerwacja@muzeumtatrzanskie.pl)lub telefonicznie(+48 533 925 111).

Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry