Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę!

IX Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę i Puchar Polski w Skyrunninguoto sprawdzian dla biegaczy, którzy nie boją się ekstremalnych wyzwań. Zawodnicy zmierzą się z czterema biegami – mają do pokonania łącznie 3,26 km o przewyższeniu aż 930 m.

Skyrunning to trudne biegi wysokogórskie charakteryzujące się przebiegiem trasy powyżej 2000 m n.p.m. Ta wymagająca dyscyplina w ostatnich latach zyskuje na popularność, bo chociaż ma dość morderczy charakter, to zapewnia niezwykłe doznania kontaktu z naturą i… solidną dawkę endorfiny! Chociaż lipcowe biegi mają raczej charakter treningowych sprintów, to będą mocnym testem radzenia sobie ze stromymi zboczami.

W poszczególnych biegach obowiązują limity czasowe, jednak karne minuty za ich przekroczenie nie eliminują z kolejnych startów. Zwycięzcą zostanie zawodnik o świetnej wytrzymałości i sile nóg, którego suma czasów z czterech biegów będzie najniższa. Przyznajemy, już samo ukończenie tych zawodów to niezły wyczyn!

Program zawodów:

08.00 – bieg na Gubałówkę ze startem przy dolnej stacji kolejki, trasa prowadzi szlakiem wzdłuż torów

09.30 – bieg wzdłuż wyciągu narciarskiego Szymoszkowa

11.00 – bieg na Stacji Narciarskiej Harenda

12.30 – bieg na Wielką Krokiew, schodami położonymi z boku skoczni – tutaj start zawodników będzie się odbywał co 30 sekund według kolejności po trzech wcześniejszych biegach. Ten najkrótszy, finałowy bieg ma długość tylko 260 m. przy 140 m. przewyższenia (53,8%).

ok. 16.00 – zakończenie zawodów i wręczenie nagród w muszli koncertowej w Parku Miejskim

Zapisy tutaj.

Autor(ka):