Music Trail Festival w Kościelisku

Dzieje się! Kościelisko wraca muzycznie na szlak. Zbliża się kolejna edycja festiwalu, który ma scalać naturę, walory miejsca i wrażliwość artystów.

Ten szlak to nie nudna, prosta ścieżka w równo przystrzyżonym parku, ale podróż pełna zakrętów, wyzwań i oszałamiających widoków. To spotkanie z różnymi gatunkami muzycznymi i wrażliwościami, przygoda z dźwiękami, które od razu porywają do zabawy, ale i takimi, które wymagają skupienia. W tym roku również usłyszymy artystów reprezentujących różne muzyczne światy, których łączy jedno – bezkompromisowe dążenie do artystycznej prawdy. Tu nie ma żadnych dróg na skróty.

Artyści, których usłyszycie na tegorocznym Music Trail Festival to mieszanka intrygująca, wciągająca i bardzo klimatyczna! Będzie przekornie, tanecznie i elektronicznie!

Beskres by Kamp! – to projekt dwójki artystów doskonale znanych z jednego z największych objawień polskiej sceny muzycznej, grupy Kamp!. Poszukując nowego ujścia dla swojej twórczości, Michał Słodowy i Radek Krzyżanowski stworzyli niezwykle emocjonujący duet DJ-ski, skupiający się na brzmieniach, które sami artyści określają mianem Romantic Techno. Duet grający na największych festiwalach w Polsce, porywający słuchaczy do rytmicznego tupania nóżką, zapraszam do zabawy w sobotnią noc.  Niezależnie od tego, czy lubicie solidny bit do tańca, czy też bardziej pociągają Was delikatne eteryczne melodie – Beskres na pewno znajdzie coś dla Was! Ale Beskres to nie tylko muzyka – jednym z ważniejszych działań połowy klubowego duetu, Michała Słodowego, jest promocja zrównoważonej turystyki wśród nieprzebranych krajobrazowych bogactw Polskich Parków Narodowych. Wymyślony przez Michała projekt Z Parku do Parku to internetowy skarbiec ciekawostek i porad podróżniczych oraz olbrzymia galeria zdjęć zachwycającej polskiej przyrody. Beskres to nie tylko bezkresne techno-elektro ale także miłość i szacunek do Matki Natury.

Chvost – dawniej chwast, pompon, albo ogon. Pleni się, zarasta, zawadza, nie daje się zignorować, jak dawne żale, skargi i lamenty. Chvost to także zespół stworzony przez nagradzaną wokalistkę Paulinę Bisztygę oraz producenta, skrywającego się pod pseudonimem Minoo, którzy wspólnymi siłami postanowili przywrócić polskiej muzyce dawno zapomniane pieśni, opisujące przede wszystkim życie i uczucia kobiet z ludu. Czy odwieczne smutki oprawione w klubowe brzmienia są dziś równie dojmujące i przekonujące jak w poprzednich stuleciach? Przekonacie się już 24 września!

Naphta – to jeden z najbardziej kreatywnych artystów współczesnej sceny eksperymentalnej, którego inspiracje sięgają jazzu, hip-hopu oraz początków muzyki elektronicznej, ostatnio zaś jego uwaga skupiła się na polskiej twórczości ludowej, której na swojej najnowszej płycie nadaje zupełnie nowe i odświeżające konteksty. Jego twórczość wielokrotnie doceniano i nagradzano za granicą, ale to właśnie u nas, w otoczeniu gór i lasów, ta muzyka zyskuje najwłaściwszą oprawę. Wykorzystując sample rodzimych folkowych artystów, Naphta tworzy muzykę, która nie obawia się stawiać ważnych pytań o przyszłość, przeszłość i teraźniejszość wiejskich i małomiasteczkowych tożsamości, ale nie traci przy tym niczego ze swojego klubowego i tanecznego potencjału. W 2021 wydał świetną EP-kę Dom strawiło, a teraz nagrał całą płytę o tytule Żałość. To historia o stracie, żałobie, o zanikających społecznościach, umierającej naturze, ale jednak nie pozbawiona nadziei. Gościnnie śpiewa tu Zosia Hołubowska czyli Mala Herba, znana m.in. ze świetnej płyty Demonologia. Melancholia przeplata się tu z opętańczymi oberkami pod dubstepową nutę.

Sw@da x Maxim x Nika – muzyczna mieszanka, której na pewno się nie spodziewacie i nie słyszeliście nigdy wcześniej, ponieważ nie było wcześniej artystów tak szalonych, by łączyć klubowe basy z kolumbijskim rapem i podlaskim zaśpiewami. Przygotujcie się na Podlasie B.O.U.N.C.E., Podlasie Bass i wszystko co do basu inspiruje. Miłość. Chaos. Pistolety. Taniec. Даждьбог. Favela Funk. Kinshasa Rap. Puerto Rico – Waliły – Luanda.

Start: 19.00. Dom Ludowy aka Klub Ludowy (Nędzy Kubińca 229, 34-511 Kościelisko)

Bilety kupicie tutaj – dostępne w aplikacji Going i salonie Empik w Zakopanem.

Im wcześniej tym lepiej! Bilet: Early Bird – 39 zł / do 13.09. Pula I – 49 zł  / do 21.09. Pula II – 59 zł / do 24.09.