Music Trail Festival

Dzieje się! Kościelisko wraca muzycznie na szlak. Zbliża się kolejna edycja festiwalu, który ma scalać naturę, walory miejsca i wrażliwość artystów.

Ten szlak to nie nudna, prosta ścieżka w równo przystrzyżonym parku, ale podróż pełna zakrętów, wyzwań i oszałamiających widoków. To spotkanie z różnymi gatunkami muzycznymi i wrażliwościami, przygoda z dźwiękami, które od razu porywają do zabawy, ale i takimi, które wymagają skupienia. W tym roku również usłyszymy artystów reprezentujących różne muzyczne światy, których łączy jedno – bezkompromisowe dążenie do artystycznej prawdy. Tu nie ma żadnych dróg na skróty.

Artyści, których usłyszycie na tegorocznym Music Trail Festival to mieszanka intrygująca, wciągająca i bardzo klimatyczna!

Fisz i Emade wypłynęli na szerokie wody indie rocka, by ostatnio dawać upust swojej frustracji gniewnymi, postpunkowymi protest songami.

Sutari to trzy śmiałe kobiety, które zachwyciły albumem „Siostry rzeki” – dialogiem z tradycjami ludowymi, splecionymi wokół tematów natury, wolności, kobiecości i siostrzeństwa.

Lua Preta jest duetem, w którym polski DJ i producent partneruje pochodzącej z Angoli wokalistce – klubowe brzmienia tętnią tu i wibrują w rytmach starych jak świat.

Tęskno – to po prostu świetna, pełna kruchego uroku muzyka, której trudno nie dać się zaczarować. Doskonałe teksty z niezwykłymi aranżacjami z pograniczna alternatywnego popu z pewnością przemówią do Waszych serc.

Maniucha i Ksawery łączą dwa pozornie nieprzystające do siebie światy, folk i jazz – dowodząc, że muzyka nie zna granic.

Projekt TRANSatlantyk to próba wyrażenia poprzez muzykę jazzową emocji i doświadczeń związanych z emigracją. Smutek połączony z radością, nadzieja, strach i tęsknota w utworach, w których tradycja przeplata się z nowoczesnością zabiorą Was w daleką podróż.

Sorry Boys na indierockowym fundamencie wznoszą przedziwne konstrukcje z barokowym popem – ta muzyka po prostu zachwyca i wzrusza.

Ania Byrcyn urodziła się do śpiewania pieśni góralskich, czego dowodzi choćby w składzie cenionego zespołu 9 Siył. W finale The Voice of Poland dowiodła za to, że równie przekonująco śpiewa jazz czy pop.

PROGRAM

24.09, piątek: Lua Preta, Sutari, Fisz Emade

25.09, sobota: TRANSatlantyk, Maniucha i Ksawery, Tęskno

26.09, niedziela: Ania Byrcyn, Sorry Boys

Koncerty startują o 19.00 na Scenie Plenerowej przy Domu Ludowym w Kościelisku.

Bilety kupicie tutaj

Autor(ka):