Teraz Czytasz
Nie strzelaj w sylwestra!

Nie strzelaj w sylwestra!

Zakoplan - Twój przewodnik po Zakopanem
TPN Nie strzelaj w sylwestra!

Już od kilku lat Tatrzański Park Narodowy apeluje, aby nie używać petard i fajerwerków podczas sylwestra. Z troski o zwierzęta, zarówno te dzikie, jak i bezdomne, gospodarskie i domowe, u których huk i strzały powodują ogromny stres i dla których noc sylwestrowa jest koszmarem – zrodziła się coroczna akcja „Nie strzelaj w sylwestra!”, do której zapraszani są znani polscy ilustratorzy.

Huk wywołuje u zwierząt olbrzymie przerażenie, a nawet ataki paniki, które mogą okazać się groźne dla ich zdrowia i życia – tłumaczy dyrektor TPN, Szymon Ziobrowski – zdarzało się, że spłoszone zwierzęta, np. kozice, w trakcie ucieczki ulegały śmiertelnym wypadkom.

Kolekcja wyjątkowych projektów będzie się powiększać, aż do momentu, gdy problem fajerwerków w Tatrach zupełnie zniknie. Każdego roku akcji towarzyszy inny plakat. Autorką tegorocznej grafiki jest Aleksandra Czudżak.

Zobacz Też
Okładka magazynu Zakoplan, przewodnika po atrakcjach i wydarzeniach Zakopanego i Podhala

Urząd Miasta Zakopane od dłuższego czasu wspiera akcję – na terenie miasta obowiązuje zakaz odpalania fajerwerków, petard, rac, ogni sztucznych i innych materiałów pirotechnicznych. Każdy może wesprzeć akcję dołączając do wydarzenia na facebooku, udostępniając plakat i oczywiście – nie strzelając w sylwestra. Do dobrej zabawy nie potrzeba fajerwerków.

Plakat autorstwa Aleksandry Czudżak
Dołącz do dyskusji

Dodaj Odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przewiń Do Góry