Nosalowy Park Hotel & Spa

W lipcu Zakopane wzbogaciło się o nowy, luksusowy hotel w centrum miasta. Pięciogwiazdkowy Nosalowy Park Hotel & Spa to elegancki obiekt o wyjątkowym designie, zaprojektowany z myślą o tych, którzy chcą doświadczyć nowej jakości wypoczynku w stolicy Tatr.

Pod adresem Kościuszki 18 znajdowała się zabytkowa Villa Marilor, która została zrewitalizowana i obecnie stanowi część kompleksu hotelowego. Pałac wybudowany w 1905 r. szczególnie upodobała sobie ówczesna elita polityczno-artystyczna XX-lecia Międzywojennego. Gościł on m.in. Wojciecha Kossaka, Stanisława Ignacego Witkiewicza czy Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Teraz Nosalowy Park Hotel & Spa przywraca pałacowi dawny splendor i przywołuje jego bogatą historię. Właśnie w budynku Villi Marilor powstanie unikatowa na skalę Polski autorska restauracja Wojciecha Modesta Amaro, najbardziej uznanego na świecie, polskiego szefa kuchni.

Unikalny design

Aranżacja przestrzeni Nosalowego Parku inspirowana jest dwoma stylami, secesją i art deco, łącząc je w harmonijną całość. Niepowtarzalny charakter nadaje hotelowi subtelna elegancja, dbałość o walory wizualne, a także modna kolorystyka w odcieniach szarości, beżu, bieli, złota, przełamana głęboką czerwienią. W tej aranżacji żaden element nie jest przypadkowy. Został przemyślany tak, aby zaskakiwał, zachwycał i zaspokajał potrzeby estetyczne gości.

Nosalowy-Park-Hotel-&-Spa2

Heart by Amaro

Nosalowy-Park-Hotel-&-Spa3
Wojciech Modest Amaro

Restauracja autorska Wojciecha Modesta Amaro to kuchnia stworzona z miłości do ludzi, szacunku do produktu i pasji w odkrywaniu regionalnego bogactwa Tatr. Nie zabraknie w niej również inspiracji z miejsc, które wywarły największy wpływ na kształtowanie się autorskiej kuchni Mistrza.

„Chcę, aby w tej przestrzeni każdy czuł się swobodnie, dlatego też proponuje dania „do podziału”, a także do wyboru z karty oraz w trosce o zdrowie najmłodszych specjalne menu „Palce Lizać” oparte wyłącznie na produktach ekologicznych.” – mówi Wojciech Modest Amaro.

Nowoczesne i holistyczne spa

Szczególnie ważne miejsce w Hotelu zajmie strefa wellness & spa, z autorskim Nabe Spa, basenem i centrum fitness. Nabe Spa oferować będzie osiem gabinetów typu Spa Suite, w tym VIP Suite idealny dla par. Każdy gabinet posiada własną strefę relaksu. Atutem będą autorskie rytuały, sesje relaksacji z elementami medytacji, zabiegi na łóżku wodnym Soft Pack i linia autorskich kosmetyków opartych o naturalne składniki.

Biznesowe spotkania w eleganckiej oprawie

Nosalowy Park Hotel & Spa dysponować będzie również elegancką strefą konferencyjno- bankietową. Składać się będzie z sali o powierzchni ponad 100 m2 z możliwością podziału, stylowego boardroomu dla ośmiu osób, miejsca na przerwy kawowe i tarasu z widokiem na Tatry. Stylowe sale są też idealnym miejscem na kameralne wesela do 60 osób.

Nosalowy-Park-Hotel-&-Spa4

Zakopane odkryte na nowo

Hotel w nietypowy sposób ożywia zakopiańską tradycję i przywołuje klimat dwudziestolecia międzywojennego. Wyrazem świeżego podejścia będzie chociażby alternatywny przewodnik po Zakopanem napisany specjalnie dla Hotelu przez Beatę Sabałę-Zielińską. „Zakopane. Alternatywny Przewodnik”, który przy pomocy usług concierg pozwoli gościom poznać Zakopane i Podhale z nowej perspektywy.

Autor(ka):