Nowość w Chochołowie – Termalna kultura

Wody termalne, saunarium, dobre jedzenie i… fotografia. Chochołowskie Termy ruszyły z cyklem wydarzeń kulturalnych, podczas których pokażą najlepsze prace lokalnych artystów. Obecnie trwa wystawa fotografii Zofii Szwajnos.

Termalna kultura to nowa propozycja Chochołowskich Term, w ramach której będą prezentowane prace lokalnych artystów. Co kwartał w holu na parterze przybywający do Chochołowa będą mogli zapoznać się z nowymi fotografiami, obrazami, rzeźbami i innymi formami sztuki. Każdą wystawę zakończy finisaż, podczas którego będzie okazja do rozmowy z autorem i poznania historii kryjących się za jego dziełami.

Pierwszą artystką, której prace wystawiono w Chochołowskich Termach jest Zofia Szwajnos prezentująca cykl fotografii „Nadmiar ciszy”. Na co dzień grafik, fotoreporter, z wykształcenia plastyk i technik organizacji reklamy. Na Podhalu znana między innymi z cyklu „Witajcie”, na którym ukazuje pierwsze kadry z życia noworodków oraz ze zdjęć z zawodów ski-alpinistycznych odbywających się w Tatrach. W cyklu „Nadmiar ciszy” Szwajnos ukazała swoją największą pasję, czyli góry. Pierwsza odsłona Termalnej kultury dobiegnie końca wraz z końcem miesiąca.

– W Chochołowskich Termach serwujemy relaks i rozrywkę na różnych poziomach. Dlaczego nie połączyć ich z wydarzeniami o charakterze kulturalnym? – mówi Marek Wnukowicz z Chochołowskich Term. – W naszym regionie mamy sporo uzdolnionych artystów i to właśnie im dedykujemy przestrzeń na parterze, dając tym samym szansę ich pracom na dotarcie do szerszego kręgu odbiorców. Wszak termy odwiedzają mieszkańcy całej Polski, a także nasi zagraniczni sąsiedzi.

Obecnie trwa nabór do kolejnych edycji Termalnej kultury. Aby wystawić swoją twórczość w Chochołowskich Termach, należy drogą mailową (marketing@chocholowskietermy.pl) przesłać zgłoszenie, zawierające krótką notatkę o sobie, zdjęcia kilku przykładowych prac oraz namiary kontaktowe. Spośród nadesłanych prac organizatorzy będą wybierać autorów, których zaproszą do wystawienia prac w Chochołowskich Termach.

Autor(ka):